Cuma, Mart 31, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin Hash Rate Yeni Bir Rekor Seviyeye Ulaştı

Bitcoin Hash Rate Yeni Bir Rekor Seviyeye Ulaştı

Bitcoin Hash Rate Yeni Bir Rekor Seviyeye Ulaştı

CryptoQuant tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin hash rate’in 30 günlük üstel hareketli ortalaması (EMA) yeni rekor seviyeye ulaştı.

BTC fiyatı, 2022 yılında sürekli olarak bir düşüş sergilemesine rağmen, hash oranının rekor seviyeye ulaşmasıyla, ağ yüksek bir güvenliğe ulaştı. Öte yandan artan hash rate %51 saldırısını gerçekleştirmeyi daha zor hale getirdi.

Crypto51.app tarafından sağlanan verilere göre, sadece bir saatliğine %51 saldırısı gerçekleştirmenin maliyeti şu anda 772.364 dolar. Bu arada Bitcoin’in madencilik zorluğu da son zamanlarda yeni bir zirveye ulaştı ve azalan karlar gören madenciler üzerinde ek baskı yarattı.

Bu metrik, yeni basılan kripto paraların istikrarlı bir şekilde tedarik edilmesini sağlamak için kabaca iki haftada bir güncellenir.  Madencilik teçhizatlarını uygun ölçekte dağıtan büyük madenciler, madencilik zorluğunda yaşanan artışa katkıda bulundu. Teksas gibi eyaletlerden bazı sektör oyuncuları da artık aşırı yaz sıcağıyla uğraşmak zorunda kalmadıkları için Eylül ayında faaliyetlerine yeniden başladı.

Artan enerji maliyetleri, muhtemelen zor durumdaki madencilik şirketlerinin kar marjlarını da tehdit edecek.  Bazı perakende madenciler bu durumla baş edemezlerse, dördüncü çeyrekte madencilik teçhizatlarını terk etmek zorunda kalabilirler.

(Visited 71 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Yıldız yatırımcı Bitcoin (BTC) fiyatı yükselince pişman oldu: "Satmakla yanlış yaptım"

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynaku.today
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel