Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin Hash Oranı Yeni Rekor Kırdı: Halving Ne Zaman?

Bitcoin Hash Oranı Yeni Rekor Kırdı: Halving Ne Zaman?

Bitcoin Hash Oranı Yeni Rekor Kırdı: Halving Ne Zaman?

Hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için bir sonraki Bitcoin yarılanmasının tarihi ileri çekildi.

Bitcoin hash oranı, 11 Eylül’de 281,79 milyon ham değerine ulaştı ve bu, daha fazla insanın BTC’yi benimsediğini ve ağın sağlığı için iyi bir işaret olduğunu gösteriyor. Yarılanma tarihi 2024 yılının Mayıs ayında bekleniyordu, ancak mevcut seviyelerde 2023’ün son çeyreği için planlanıyor.

Madenciler için ödül dağıtımı her Bitcoin yarılanmasıyla yarıya iner ve bu olay her 210.000 blok çıkarıldıktan sonra gerçekleşir. Şu anda daha fazla madenci ile daha fazla blok çıkarılıyor, bu da yarılanma tarihini geriye çekiyor.

Bir sonraki yarılanma, blok ödüllerini 3.125 BTC’ye düşürecek. Tüm yarılanma süreci, 21 milyon BTC’nin tamamının çıkarılacağı tahmin edilen 2140 yılına kadar devam edecek. Bu, ağı deflasyonist bir hale getiriyor ve savunucuları, bunun varlığın değerini zamanla artıracağını düşünüyorlar.

Bitcoin Halving Yaklaşıyor

Bir sonraki yarılanma yaklaşık 1,5 yıl içinde gerçekleşecek. Şu anda mevcut blok yüksekliği 753.742 ve halving, 840.000 blok yüksekliğinde gerçekleşecek.

Önceki halving, Mayıs 2020’de gerçekleşti. Bu olay ile 2016’da gerçekleşen halving arasında, BTC ticaret hacmi 50 kat arttı. Yarılanmanın madenci katılımının azalmasıyla sonuçlanacağına dair bazı endişeler vardı, ancak bu korkular yok oldu.

Yatırımcılar Yükseliş Bekliyor

BTC, önemli seviye olan 21 bin doları aşmayı başardı. Raporlar, madencilik gelirinin art arda dördüncü ay için 1 milyar doların altına düştüğünü gösterdi, ancak genel hissiyat güçlü görünüyor.

İlginizi çekebilir:  Huobi hacklendi: Justin Sun'un hack açıklaması

Son yarılanmanın ardından, BTC’nin ortalama işlem ücreti yüzde 647 arttı. Şimdi ile bir sonraki yarılanma arasında çok zaman olmasına rağmen ve son birkaç ayda piyasada oluşan düşüş eğilimine rağmen, yatırımcılar genellikle varlığın gelecekte yükseleceğini düşünüyor.

(Visited 73 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz