Pazar, Mart 26, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin Halving Yaklaşıyor: Beklenenden Erken Gerçekleşebilir

Bitcoin Halving Yaklaşıyor: Beklenenden Erken Gerçekleşebilir

Bitcoin Halving Yaklaşıyor: Beklenenden Erken Gerçekleşebilir

Bitcoin’in yaklaşık on dakikalık ortalama blok oluşturma süresine dayanan geri sayım istatistiklerine göre bir sonraki Bitcoin blok ödülü yarılanmasına yönelik ilerleme yüzde 60’ı aştı.

Bununla birlikte, çoğu halving geri sayım saati on dakikalık ortalamayı baz alırken, 7.65 dakikalık (7 dakika 39 saniye) en güncel blok aralıklarından yararlanan geri sayım, yarılanmanın 2023’te gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Bitcoin Halving 2023’te Gerçekleşebilir

Kısa bir süre önce, 5 Ekim 2022’de çıkarılan 757.214 blok yüksekliğinde, Bitcoin’in toplam hash oranı, saniyede 321,15 exahash (EH/s) ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Son zamanlarda, blok aralıkları normalden daha hızlı ve on dakikalık ortalamanın oldukça altında bulunuyor.

cas

Zorluk ayarlamaları arasında 2.016 bloğun bulunduğu hız, zorluğu belirler ve mevcut blok aralıkları, kartlarda büyük bir zorluk atlama olduğunu gösterir. Şimdi, bir sonraki zorluk artışından önce, hashrate güçlü kalmaya devam etti ve yazının yazıldığı sırada ortalama blok çıkarma süresi 8,08 dakika olarak belirtiliyor.

Bir sonraki madencilik zorluğu ayarlaması 10 Ekim 2022’de gerçekleşmesi planlanıyor. Bu ayarlamadan sonra bile bloklar normalden daha hızlı çıkarılırsa, protokolün blok ödülü yarılanması 2023’te çok iyi olabilir. İstatistikler, blok başına 7.65 dakika baz alınırsa halving’in 19 Aralık 2023’te gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Bitcoinsensus ayrıca, yarılamanın 1 Mayıs 2024’te gerçekleşeceğini gösteren ortalama on dakikalık kurala dayanan yarılanma süresini de gösteriyor. Çoğu geri sayım hesaplayıcısı ortalama on dakika kuralını uygular ve diğer veriler, yarılamanın 20 Nisan 2024’te gerçekleşebileceğini göstermekte.

Şu anki yüksek hıza rağmen, 10 Ekim’de zorluk artışı kaydedildikten sonra BTC fiyatı düşük kalırsa madenciler sorun yaşayabilir.

Bu da yarılanma tarihini 2024 aralığına geri itecekBlocksbridge Consulting’in yakın tarihli bir blog gönderisine göre zorluk değişikliği ve düşük fiyat aralığı, Bitcoin madencilerine kar kaybından dolayı sıkıntı çıkarabilir.

(Visited 604 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Polkadot, Kusama ve Cardano bu alanda lider oldu!

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel