Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin Hakimiyeti Yükseliyor: Sebebi Ethereum mu?

Bitcoin Hakimiyeti Yükseliyor: Sebebi Ethereum mu?

Bitcoin Hakimiyeti Yükseliyor: Sebebi Ethereum mu?

Ethereum’un dünkü başarılı yükseltmesinden sonra Bitcoin hakimiyeti, yüzde 2’den fazla bir artış gösterdi. Geçen haftanın sonunda dört yılın en düşük seviyesinde olan endeks, bu güncellemeden sonra yükselişe geçti.

Şu anda yüzde 40,81’e ulaşan Bitcoin hakimiyeti, Ethereum’a yatırım yapanlar için önemsiz hale geldi. Bununla birlikte, olaydan önceki beş gün boyunca, zincir üstü analistler, BTC fiyatında paralel bir artışla ETH’de büyük kar elde edildiğini gözlemlediler.

dominance
Kaynak: TradingView

Daha bilinçli yatırımcılar, özellikle olumsuz bir TÜFE raporu üzerine iki yıl içinde BTC’nin en güçlü iç düşüşü göz önüne alındığında, ellerindeki Ethereum’ları Bitcoin’e çeviriyordu.

Şimdi artan hakimiyet, BTC’nin yakından ilişkili olduğu S&P 500 Endeksinde yüzde 1’den fazla düşüşe rağmen, yükseliş yaşamasına neden oldu.

Bitcoin’in Güncel Durumu

Ne yazık ki kripto piyasası geçici olarak geleneksel finans hareketinden kopmuş olsa da yine de ABD borsa endekslerini takip etmekte fayda var.

S&P 500, 3.900 dolar civarındaki önemli seviyenin üzerine çıktı ve şu anda bu seviyelerde işlem görüyor. İki gün boyunca 3.900 dolar seviyesini koruyamazsa, ilk hedef 3.700 dolar ile 3.640 dolar olacağı için dikkatli olmak gerekmekte.

Yükselen hakimiyet sayesinde şu ana kadar ayakta kalan BTC için bu, 19.500-19.000 dolar seviyelerinin altında olası bir hareket anlamına geliyor.

(Visited 57 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Balinalar ETH biriktiriyor: Ethereum'a ETF etkisi

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz