Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriMicroStrategy’nin 500 Milyon Dolarlık Alım Başvurusuyla, Bitcoin Hafta Sonuna Doğru Toparlıyor

MicroStrategy’nin 500 Milyon Dolarlık Alım Başvurusuyla, Bitcoin Hafta Sonuna Doğru Toparlıyor

Artık Michael Saylor CEO olmasa da, MicroStrategy, BTC satın almaya devam etmeye kararlı

Bitcoin Hafta Sonuna Doğru Toparlıyor

Bilanço’sunda Bitcoin tutan en büyük kurumsal yatırımcı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’e, 500 milyon dolara kadar ek BTC satın almasını sağlayacak yeni bir başvuruda bulundu.

Haber, BTC’nin 20 bin dolar direncini geçerek son iki haftanın en yüksek seviyesine çıkmasıyla geldi.

SEC’e yapılan başvuru, MicroStrategy’nin “Bitcoin satın alınması dahil genel kurumsal amaçlar” için 500 milyon dolara kadar hisse satışını planladığını gösteriyor.

İlginç şekilde, piyasa bu başvuruya oldukça olumlu tepki verdi. ABD’deki MicroStrategy hissesi fiyatı dün yüzde 10’dan fazla artarak 260 doların üzerine çıktı.

Bitcoin fiyatı yükseliyor

BTC fiyatı da birkaç gündür yükseliyor. Varlık, hafta boyunca 18.500 dolardan 6 haftanın en düşük seviyesine kadar düşmüştü ancak, dün erken saatlerde 20 bin dolar seviyesini geri aldı.

Hafta sonunun başlangıcı, MicroStrategy’nin planları tarafından körüklenmesiyle, en büyük kripto paranın fiyatı 21.500 doların üzerinde son iki haftanın en yüksek seviyesine çıkmasıyla, boğalara daha da fazla pozitiflik getirdi.

BTC yazım anında 26,265.00 USD seviyesinde işlem görüyor.

michaelbtc

MicroStrategy açısından bakıldığında, sözkonusu başvuru zor bir dönemde geliyor.

Michael Saylor’ın CEO’luk görevinden istifasından sonra, şirketin BTC’lerini elden çıkarmaya başladığına dair bir çok söylenti dolaşıyordu. Fakat şirket, BTC biriktirmeye devam edeceğine dair güvence vermiş, ancak henüz bunu fiiliyata geçirmemişti.

MicroStrategy’nin son BTC satın alımı, geçen haziran ayı sonunda 10 milyon dolar değerinde olmuştu.

Bunun yanısıra, şirketin Bitcoin varlıklarında realize edilmemiş, büyük bir zararın üzerinde oturduğunu da belirtmek gerekir.

(Visited 32 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Microstrategy Bitcoin satın aldı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz