Pazar, Kasım 27, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin Geleneksel Finansal Sistemin Yerini Alamayabilir

Bitcoin Geleneksel Finansal Sistemin Yerini Alamayabilir

Bitcoin, Btc

Coin Center araştırma direktörü Peter Van Valkenburgh’a göre Bitcoin, geleneksel para birimi ve bankacılığın sonu anlamına gelmeyebilir.

Valkenburg bu konu hakkında şunları söylüyor:

Bitcoin topluluğunda, Bitcoin’in tüm ekonomik sistemlere nasıl hakim olacağına dair çok fazla ses çıkaran insan bulunuyor. Artık kimse dolar kullanmayacak, artık kimse banka kullanmayacak gibi yaklaşımlar bence mantıklı değil.

Gerçek şu ki, Nijerya veya Beyaz Rusya gibi baskıcı bir ülkedeyseniz kesinlikle Bitcoin kullanmayı daha faydalı bulabilirsiniz. ABD’de oldukça istikrarlı bir bankacılık sistemimiz var. Hukukun üstünlüğüne sahibiz, oldukça iyi işleyen bir hükümetimiz var.“

Bu arada Bitcoin’in kullanım şekli, kullanıcıların coğrafi konumuna bağlı olabilir. Bazı ülkelerde Bitcoin ( BTC ), ticaret ve yatırım için kullanılan spekülatif bir varlık olarak görülüyor.

Diğer bölgelerde ise Bitcoin, kullanıcılara daha fazla esneklik ve daha hızlı ödemelerin yanı sıra geleneksel finans ve para birimi ile karşılaştırıldığında enflasyonist sorunlardan uzak bir yol sağlayarak daha fazla özgürlüğün bir aracı olarak hizmet edebilir.

Öte yandan Van Valkenburgh, sınırlı arz açısından altınla benzerliğe atıfta bulunarak Bitcoin ile ilgili şu ifadeleri kaydediyor:

“Genel olarak konuşursak, ABD’de muhtemelen hala kredi kartları, Venmo ve bunun gibi şeyler kullanacaksınız. Belki biraz Bitcoin satın almak isteyeceksiniz çünkü yatırım portföyünüzü enflasyon tehdidine karşı dengelemenin bir yolu olabilir. Ayrıca daha güvenli yatırımları içeren dengeli bir portföyün parçası olarak, enflasyona karşı korunmak için biraz Bitcoin’e sahip olabilirsiniz.”

(Visited 74 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel