Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin fiyatındaki dalgalanma: Balinaların etkisi

Bitcoin fiyatındaki dalgalanma: Balinaların etkisi

Bitcoin fiyatındaki dalgalanma: Balinaların etkisi

Önde gelen blockchain analiz firması IntoTheBlock, bu hafta Bitcoin balinalarının akümüle olduğunu ve en popüler kripto varlığın, ayın başındaki fiyat artışının ardından bu hafta yatay bir seyir izlediğini bildirdi.

Firma, 1.000’den fazla BTC’ye sahip olan adreslerdeki Bitcoin miktarının, bu hafta itibariyle yılın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti.

Balina kohortu şu anda yaklaşık 280 milyar dolar değerinde 7,67 milyon BTC’ye sahip.

Bitcoin fiyatındaki dalgalanma: Balinaların etkisi
Kaynak: IntoTheBlock

Yazı yazıldığı sırada Bitcoin, 36.640 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin, geçtiğimiz hafta %2’den fazla bir düşüş yaşamış olmasına rağmen, son 30 günde %29’dan fazla bir yükseliş kaydetti.

IntoTheBlock, BTC balina akümülasyonuna ek olarak, Bitcoin’in bu hafta %67,62 yıllık en yüksek seviyeye ulaşan yeni benimsenme oranına dikkat çekti.

“Bu ölçüm, yeni oluşturulan aktif adreslerin yüzdesini gösteriyor. Ölçüm, yeni piyasa katılımcılarının sayısında bir artışa işaret ediyor.”

Bitcoin fiyatındaki dalgalanma: Balinaların etkisi
Kaynak: IntoTheBlock

IntoTheBlock, Bitcoin’in 960,000 günlük aktif adrese sahip olarak tüm layer-1 blok zincirlerinde “hakimiyetini sürdürdüğünü” belirtti.

Veriler, Litecoin’nin (LTC) ise 797,000 günlük aktif adresle Bitcoin’e “şaşırtıcı derecede yakın” olduğunu gösteriyor.

Ethereum (ETH) ise IntoTheBlock’a göre 405,000 günlük aktif adresle üçüncü sırada yer alıyor.

Bitcoin fiyatındaki dalgalanma: Balinaların etkisi
Kaynak: IntoTheBlock
(Visited 31 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz