Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriÜnlü analist: Bitcoin fiyatında kararlılık dönemi başlıyor

Ünlü analist: Bitcoin fiyatında kararlılık dönemi başlıyor

Ünlü bir analist, Bitcoin'in artık önceden olduğu kadar keskin fiyat hareketleri sergilemeyeceğini belirtti.

Ünlü analist: Bitcoin fiyatında kararlılık dönemi başlıyor

Bloomberg Intelligence’dan kıdemli makro stratejist Mike McGlone, büyük Bitcoin (BTC) rallilerinin artık geride kaldığını düşünüyor.

McGlone, Bitcoin’in diğer birçok geleneksel varlığa kıyasla daha yüksek bir düşüş potansiyeline sahip olan volatilitesinin, Bitcoin’in göreceli riskini azaltabileceğini açıkladı.

“Altının değeriyle kıyaslandığında yaklaşık 3 katı olan grafiğim, Bitcoin’in son 90 gün içindeki volatilitesinin geleneksel bir varlığa kıyasla hala yüksek seviyelerde olduğunu, fakat 2018’deki yaklaşık 12 katlık zirve seviyesine henüz ulaşmadığını gösteriyor.”

Ünlü analist: Bitcoin fiyatında kararlılık dönemi başlıyor
Kaynak: Mike McGlone

Bitcoin uzun bir süre düzeltme yaşayabilir

Analist, Bitcoin’in olgunlaşma sürecinden geçtiğini ve “canlılığının azaldığını” iddia etti. Ayrıca BTC’nin uzun süren bir düzeltme dönemiyle karşılaşabileceği konusunda da uyarıda bulundu.

“İki yıl içinde yaklaşık %10 garantili getiri, her şeyi değiştirebilir. ABD Hazinesi’nin iki yıllık tahvili son kez finansal kriz ve Bitcoin’in ortaya çıkmasından önce yaklaşık %5 getiri sağlamıştı. Bu durum, pek çok riskli varlığın karşılaşabileceği sıkıntıların habercisi olabilir. Benim 100 haftalık hareketli ortalama analizime odaklanan değerlendirmem, özellikle neredeyse yirmi yıldır görülen en yüksek hazine getirisi rekabetine karşı çoğunlukla aşağı yönlü sapmaları gösteriyor.”

Ünlü analist: Bitcoin fiyatında kararlılık dönemi başlıyor
Kaynak: Mike McGlone
(Visited 217 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz