Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriAnalitik firması Santiment: Bitcoin fiyatı yükselecek

Analitik firması Santiment: Bitcoin fiyatı yükselecek

Analitik firması Santiment: Bitcoin fiyatı yükselecek

Blockchain analiz platformu Santiment, Bitcoin’in yakın gelecekte yukarı yönlü bir hareket sergileme olasılığının yüksek olduğunu belirtti.

Analitik firması, Bitcoin’in iki büyük kripto borsasında yoğun bir şekilde short pozisyonu açtığını gözlemledi. Bu durum, kısa vadeli bir sıkışmaya yol açabilir ve BTC’nin 30.000 doların üzerine çıkma ihtimalini artırabilir.

“Bitcoin yatırımcıları, hem Deribit hem de Binance platformlarında agresif bir şekilde short pozisyonlar açıyor. Bu nedenle olası tasfiyelerin fiyatları artırma olasılığını artırıyor. Geçen haftadan bu yana short pozisyonlardaki artış, BTC’nin fiyatının +%4 artmasına neden oldu. Bu trendin devam etme ihtimali oldukça yüksek.”

Analitik firması Santiment: Bitcoin fiyatı yükselecek
Kaynak: Santiment

Santiment ayrıca, Bitcoin’in ağ faaliyetinin bu ay BTC’nin 27.000 dolar seviyesini aşmasının ardından arttığını belirtti.

“Bitcoin’in blockchain üzerindeki faaliyeti, Nisan ayından bu yana önemli ölçüde yüksek seviyelerde seyretmeye devam ediyor. Bu faktör ağın oldukça aktif olduğunu gösteriyor ve hareketsiz Bitcoin’lerdeki üç aylık en büyük üçüncü faaliyet günü de dün yaşandı. 27.000 dolarlık düşük seviyenin önemli bir odak noktası olduğunu gösteriyor.”

Analitik firması Santiment: Bitcoin fiyatı yükselecek
Kaynak: Santiment

Analitik firması, kripto yatırımcılarının elinde bulunan stabilcoin miktarını yakından izliyor. Santiment’e göre, stabilcoin miktarındaki artış, Bitcoin’in düşüş dönemini takip eden bir yükseliş dönemini işaret edebilir.

“Balinalar stabilcoin miktarını azaltıyor, bu da Bitcoin’in satın alma gücünün Haziran ayında 30.000 doların üzerinde olduğu dönem kadar güçlü olmadığını gösteriyor. Şu an ellerinde bulunan stabilcoin miktarı son altı ayın en düşük seviyesinde. Geri dönüş sinyalini alabilmek için 5 milyon doların üzerinde balina cüzdanının yeniden artmasını beklemek önemli.”

(Visited 33 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  15 aylık akümülasyon: Bitcoin'in yeni yolculuğu başlıyor

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz