Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin Fiyatı “Uptober” Beklentilerini Karşıladı! Şimdi “Moonvember” zamanı

Bitcoin Fiyatı “Uptober” Beklentilerini Karşıladı! Şimdi “Moonvember” zamanı

Bitcoin 20 bin dolar üzerinde kalırken, yatırımcılar “Uptober” iyimserliğini satın aldı

Bitcoin Fiyatı Uptober Beklentilerini Karşılıyor

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) 20 bin dolar seviyesinin yukarısında gezinmeye devam ediyor.

Ekim ayında yaklaşık yüzde 6,5 yükselmesinden sonra, Trendkoin verilerine göre BTC yazım anında 20.582 dolar seviyesinde bulunuyor.

D786D4A7 3B7E 4186 9F06 8753115E317A
TradingView

Lider kripto para, geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana ilk yeşil aylık mumunu kapatmayı başararak “Uptober” meme’ine atfedilen beklentileri karşıladı. Uptober, kripto topluluğunun October’a (Ekim ayı) verdikleri bir isim.

BTC bu zaman zarfında çoğunlukla belirsizlik içinde kalırken, popüler meme coin Dogecoin (DOGE) piyasadaki ralliye öncülük etti. 

Aylara Lakap Takılmasının Arkasındaki Mantık

Kripto para trendleri döngüsel olma eğiliminde olduğundan, kendi kendini gerçekleştiren kehanetlere dönüşme eğiliminde olan farklı modeller ortaya çıkmaktadır.

Örneğin bu mantığa göre, Eylül ayı 2022 yılında olduğu gibi genelde düşüş ayı olma eğiliminde oluyor. Diğer taraftansa, kripto paralar Ekim ayında toparlanma eğilimi gösteriyor. Dolayısıyla bu ay topluluk üyeleri tarafından espirili bir şekilde “Uptober” olarak adlandırılıyor.

Genel kripto para piyasası değeri 2021 Ekim ayının sonunda 2,6 trilyon dolara kadar yükselmiş ve Shiba Inu (SHIB) gibi meme coinler büyük kazançlarla gösteriye öncülük etmişlerdi.

Bitcoin Moonvember’de

“Uptober”dan sonra kripto yatırımcıları artık umutlarını “Moonvember”a (Kasım) bağlamış durumda. Nitekim, geçtiğimiz Kasım ayında, BTC görülmüş en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara ulaşmıştı.

Bununla birlikte hemen hatırlatalım, Bitcoin, rekor seviyesinden hâla yüzde 70 gibi şaşırtıcı bir oranda düşük durumda.

(Visited 53 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Yeni Bitcoin ETF görüşmesi! SEC ve BlackRock yetkilileri buluştu

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz