Pazartesi, Ocak 17, 2022
Ana SayfaBitcoin HaberleriBitcoin fiyatı uçuşa geçti: Yeni hedef neresi ve fiyat neden yükseliyor? İşte...

Bitcoin fiyatı uçuşa geçti: Yeni hedef neresi ve fiyat neden yükseliyor? İşte tüm cevaplar

Bitcoin fiyatı, BTC, kaldıraç, Bitcoin

Bitcoin fiyatı önce 42 bin dolara ulaştı ancak bu noktaya karakteristik özelliklerle gelinmedi. Piyasa görünümü ise oldukça sağlıklı. Açgözlülük ve korku endeksi aylar sonra korkudan açgözlülüğe işaret etmeye başladı. Peki buraya nasıl geldik? Sakin ve tutarlı bir şekilde Bitcoin fiyatı yükseldi. Bu, BTC fiyatının geleceği için ne anlama geliyor? Roket kalkmak üzere mi?

Bunları ele almadan önce Dylan LeClair’in grafiğini inceleyelim. ABD Merkez Bankası bilançosuna, Bitcoin boğa grafiği olarak parasının karşılığını veriyor.

Fark şaşırtıcı. Şubat ayında Bitcoin, borç para alarak buraya geldi. Vadeli işlem piyasası alev almıştı ve büyüyordu. Öte yandan kan gölüne yalnızca bir ay kalmıştı. Günümüzde kaldıraç, birkaç aylık kırmızıdan sonra başını kaldırmaya çalışıyor. Gerçek para, tırmanışı cehennemin içerisinden çekip aldı. Yavaş yavaş, adım adım…

Bu, piyasada ani bir patlamaya hazır olduğumuz anlamına mı geliyor?

Bitcoin fiyatı kaldıraçtan değilse neyden dolayı yükseliyor?

Sorunun cevabı aslında oldukça basit. Muhtemelen bazı kurumsal şirketler alım yapıyor ve önümüzdeki çeyrekte açıklanan yeni Bitcoin varlıkları göreceğiz. Bununla birlikte, zincir-içi analisti Will Clemente’e göre, sıradan insanların sürekli olarak ağa katıldığına dair kanıtlar var. Ve bu yeni Bitcoin kullanıcıları, satın almayı asla bırakmayan bir insanlar ordusuna katılıyor.

“Bitcoin’in Gini katsayısı her geçen gün daha sağlıklı hale geliyor. William Clemente’e göre, ETF’leri ve Grayscale’ı filtrelediğinizde, zincir-içi analizler zaman içinde balinaların sadece kripto varlıklarını dağıttığını gösteriyor. Ona göre, 10 BTC’den az olan cüzdanlar satın almayı asla bırakmaz. 19 Mayıs’tan bu yana bireysel yatırımcılar balinalardan daha fazla birikim yapıyor. Geçen her gün, Bitcoin ağının daha sağlıklı bir dağılıma sahip olduğunu gösteriyor ve daha iyi hale geliyor.”

Dolar-maliyet ortalaması yatırım stratejisi, yatırımcılar arasında yaygınlık kazanıyor. Bu yatırım stratejisi, bir yatırımcının toplam satın alma üzerindeki oynaklığın etkisini azaltmak amacıyla, yatırım yapılacak toplam tutarı bir hedef varlık için periyodik alımlara bölündüğü bir stratejidir. Alımlar, varlığın fiyatından bağımsız olarak ve düzenli aralıklarla gerçekleşir.

İlginizi çekebilir: Bir DeFi projesi SEC’in hedefinde

Kaldıraç resme girdiğinde ne olacak?

Açgözlülük piyasaya geri dönüyorsa ve kaldıraç piyasada mevcutsa, insanlar onu kullanacaktır. Peki sonra ne olacak? LeClair’in grafiğindeki kaldıracın en son kırmızı olduğu tarih olan Ekim 2020 bir veri sağlıyor. Piyasada yine bu tarz bir ralli gelebilir mi?

Kevin Bebee isimli popüler analist bu konu hakkında şunları söyledi:

“Bitcoin haftalık mumları, 11 bin ile 19.5 bin dolar arasındaki ralliye benzer boyuttadır.

19.5 bin dolar, birkaç hafta boyunca ciddi bir direncin yaşandığı bir seviye ve şu anda 42 bin dolar seviyesine benziyor. Bu nokta kırıldıktan sonra fiyat üç katına çıkmıştı. Yani hedefimiz 120 bin dolar.”

Bitcoin fiyatı, BTC, kaldıraç, Bitcoin
Kaynak: Kevin Bebee/ Twitter

Tarihi bir anın eşiğinde olabiliriz. Teknik göstergeler ve karakteristik özellikler sağlıklı ve patlamaya hazır görünüyor. Son zamanlardaki düzenleyici tehditlere rağmen topluluğun morali oldukça yüksek. Tüm bu analistler haklıysa, boğa piyasasında görüşmek üzere…

İlginizi çekebilir: Bitcoin fiyatı önündeki engeli geçebilecek mi? İşte tüm senaryolar

(Visited 317 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 43,005.00 0.31%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,337.76 0.09%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 495.40 0.19%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.41 8.86%
solana
Solana (SOL) $ 147.49 0.16%
xrp
XRP (XRP) $ 0.776963 0.53%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 27.57 1.33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.176812 4.17%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00003 1.42%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 86.77 0.79%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 91.96 1.28%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 25.46 0.85%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 17.79 7.47%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 146.22 0.99%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.43 3.33%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.34 0.66%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 79.67 5.31%