Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriJPMorgan Ceo: Bitcoin fiyatı on kat artabilir ama umursamıyorum!

JPMorgan Ceo: Bitcoin fiyatı on kat artabilir ama umursamıyorum!

JPMorgan bitcoin fiyatı

Yatırım bankacılığı devi JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Times of India ile yaptığı çevrimiçi röportajda, bitcoin fiyatının beş yıl içinde 10 kat artabileceğini belirtmesine rağmen Bitcoin’in popüler cazibesini eleştirdi.

Bitcoin’in ( BTC ) tarihsel olarak sürekli eleştiren Dimon, 2017’de bunu bir sahtekarlık olarak nitelendirdi ve suçluların mali işlemlerini ABD doları yerine BTC’de gerçekleştirerek yetkililerden yakalanmaktan kaçma kabiliyetine atıfta bulundu.

Times of India’nın, Bitcoin veya diğer kripto para varlıkların yasaklanması veya düzenlenmesi gerekip gerekmediği ile ilgili sorduğu soruya Dimon şöyle yanıt verdi:

“Bitcoin’i gerçekten umursamıyorum. Bence insanlar çok fazla zaman harcıyor. Ama regüle edilecek. Ve bu onu bir ölçüde kısıtlayacaktır. Bu durum onu ortadan kaldırır mı, hiçbir fikrim yok ve kişisel olarak umurumda değil. Bitcoin alıcısı değilim. Bu, önümüzdeki beş yıl içinde fiyatının 10 katına çıkamayacağı anlamına gelmiyor.”

JPMorgan kriptoya yatırım yapıyor

Buna rağmen, JPMorgan’ın geçen yıl boyunca kripto ve blok zinciri girişimlerinin geliştirilmesi ve uygulanmasına artan ilgiyi dile getirdi.

Ocak ayında banka, Bitcoin’in en ünlü yatırımcılarından biri olan iş zekası firması MicroStrategy’nin %10’luk hissesini satın aldı.

Ayrıca banka, Temmuz ayında da  bankanın stabilcoin varlığı olan JPM Coin’i Ekim 2020’de piyasaya sürmek amacıyla Onyx bölümünde çalışmak üzere dünya çapında birçok iş ilanı hazırladı.

Yakın tarihli bir rapora göre, JPMorgan yan kuruluşu Counterpoint Global, varlıklı müşterilerine kripto para birimi yatırımları teklif etmeyi düşünüyor.

“Jamie Dimon bir parazit”

Bitcoin fiyatı
Jamie Dimon

Bu arada Dimon, 2020’nin sonlarında verdiği bir röportajda, dijital varlıklar hakkındaki küçümseyici görüşleri nedeniyle Wall Street’in emektarı Max Keizer’dan dikkate değer bir eleştiri aldı:

“Bitcoin, yağmacı merkez bankalarıyla savaşmak için bir savunma mekanizması olarak küresel, kolektif bilincimizden doğan, kendiliğinden bir yaşam formu olarak ortaya çıktı. Jamie Dimon, tenya gibi bir parazit. Dolayısıyla, Tanrı’nın yardımıyla, itibari para, kısmi rezerv bankacılığı ve Keynesyen borç para propagandası ile savaşmak için Bitcoin’in var olmasını topluca istedik.”

(Visited 97 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,563.31 0.83%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,861.92 0.87%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.542806 2.40%
solana
Solana (SOL) $ 41.40 3.26%
xrp
XRP (XRP) $ 0.37967 0.29%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.50 2.90%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.080886 3.90%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 8.63%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.14 3.75%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.23 2.27%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.15 1.42%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.32 1.30%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.347892 1.96%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.903447 2.62%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.18 1.34%