Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin fiyatı 27 bin doları aştı

Bitcoin fiyatı 27 bin doları aştı

Bitcoin fiyatı 27 bin doları aştı

Güncel verilere göre, Bitcoin fiyatı 27 bin doların üzerine çıkmayı başardı.

Bir süredir 26 bin dolar seviyelerinde sıkışmış olan bu popüler kripto para birimindeki yükseliş, piyasada büyük bir hareketliliğe neden oldu. Bununla birlikte, ABD Dolar Endeksi’nde yaşanan artışın, Bitcoin fiyatı üzerinde de etkili olduğu düşünülüyor.

Eylül ayında Bitcoin, 27 bin dolar seviyesine ulaşarak yeni bir zirve gördü. FED’in faiz kararı sonrasında ABD’deki enflasyonun artışı pek de umut vaat etmezken, Bitcoin’in artan volatilitesi yatırımcılara da sevindirici bir gelişme olarak yansıdı.

Binance kripto para borsası verilerine göre, bu haber yazılırken Bitcoin’in fiyatı 27,178.95 dolar olarak kaydedildi.

Powell açıklamasından önce üst düzey FED yetkilisinden açıklamalar

Chicago FED yetkilisi Austan Goolsbee, Peterson Uluslararası Ekonomi Enstitüsü’nde yaptığı konuşmada FED’in enflasyona yaklaşımını ve ekonomik durumu değerlendirdi.

Goolsbee, FED’in enflasyonu kontrol altına alma yeteneğine güvendiğini ve bunun nadir bir başarı olduğunu ifade etti. Ayrıca, ücretlerin genellikle fiyatların gerisinde kaldığına dikkat çekerek, kısa vadeli ücret hareketlerinin enflasyon tahminlerinde kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Ayrıca, ekonomik büyümede sadece hafif bir yavaşlama yaşanarak ve daha fazla politika sıkılaştırması olmadan enflasyonun hedefe yaklaşabileceğini gösteren bazı analizleri paylaştı. Goolsbee’ye göre, bu durum, istihdam kaybı olmadan enflasyonun yavaşladığını gösteren son verilerle çelişiyor ve ABD’nin geçmiş alışkanlıklarına aykırı.

Goolsbee, enflasyonu kontrol altına almak için iş kayıplarının kaçınılmaz olduğu görüşüne karşı çıktı ve bu yakın vadeli bir politika hatası riski taşıdığını belirtti. Ayrıca, FED’in politikalarını geçmiş verilere çok fazla dayandırmamaları gerektiğini vurguladı.

Goolsbee’a göre, konut sektörü önümüzdeki birkaç çeyrekte enflasyonun seyrinde kilit bir rol oynayacak ve artan konut fiyatlarının piyasa kiralarını yükseltebileceği uyarısında bulundu. Ayrıca, enflasyon hedefinin %2’den yukarı çekilmesi önerilerinin riskli olduğunu ve beklentilerin ve FED’in kredibilitesinin önemli olduğunu belirtti.

(Visited 12 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz