Pazar, Ağustos 14, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin ETF'leri neden altın ETF'lerinden farklı? İşte 3 nedeni...

Bitcoin ETF’leri neden altın ETF’lerinden farklı? İşte 3 nedeni…

Bitcoin ETF

Kripto para topluluğu ve Bitcoin piyasası,  fiziksel olarak desteklenen Bitcoin ETF’lerinin potansiyel onayından gelen olumlu duygulara şimdiden tepki veriyor. SEC nihayet uzun zamandır beklenen ürünü onaylamasıyla, çok sayıda uzman görüşüne göre kripto para piyasasına büyük kurumsal girişler bekleniyor.

Bu inanç, piyasa değerini 10 trilyon dolar seviyesine getiren popüler altın ETF’si hikayesi ile ek olarak körükleniyor . Ancak Bitcoin ETF’leri, altın ETF’lerle aynı etkiye sahip olmayabilir ve işte bunun nedenleri…

Başlıklar

ETF’nin kullanılabilirliği

Fiziksel destekli ETF’ler, gerçek dayanak varlıklar tarafından desteklendikleri için yatırımcılar için daha değerlidir. Altın ETF’leri gerçek altınla desteklenir ve Bitcoin ETF’si gerçek Bitcoin ile desteklenir.

Altın ETF’leri piyasaya çıktığı gün kurumsal yatırımcılar, gerçek değerli metalle desteklenen bir ürünü doğrudan satın alabildiler. ETF hisselerine sahip olarak, traderlar ve yatırımcılar, bankaya gitmeden ve gerçek altın külçeleri satın almadan gerçek altına sahip olabilir.

Bitcoin için bu tamamen farklı bir hikaye . Günümüzde çoğu bireysel trader ve yatırımcı, fonlarla herhangi bir anlaşma yapmadan doğrudan merkezi veya merkezi olmayan borsadan Bitcoin satın almayı tercih ediyor.

Bitcoin vadeli ETF’leri

Fiziksel destekli ETF’ler kurumsal yatırımcılar için daha değerliyken, türev tabanlı ETF’ler kurumlar için değişken bir çözüm olmaya devam ediyor. Büyük olasılıkla, gerçek Bitcoin ETF’leri piyasaya indiğinde, kripto piyasasına dökülen “taze paranın” yanı sıra fonlamadaki değişimi göreceğiz.

Kurumlar zaten Bitcoin’i benimsedi

2017’den başlayarak blok zinciri endüstrisinin hızlı gelişimi ile çoğu kurum yarışa çoktan katıldı ve şu anda her hafta Bitcoin’e 200 milyon dolardan fazla yatırım yapıyor. Fiyat hareketi ile trend değişirken, kurumların zaten burada olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.

Bitcoin büyük olasılıkla tamamen ETF’lerden gelen aynı fon akışını altının aldığı gibi almayacak olsa da, tüm kripto piyasası için hala harika bir gelişme olarak ortaya çıkıyor. Bu durum da düzenleyicilerin ve kurumların artık Bitcoin’i görmezden gelemeyeceğini gösteriyor.

(Visited 74 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

KaynakU.TODAY
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,487.56 1.20%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,989.39 3.11%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.562534 4.63%
solana
Solana (SOL) $ 46.75 4.24%
xrp
XRP (XRP) $ 0.380179 0.41%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.40 0.47%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.073746 2.28%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 0.74%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.24 0.01%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.19 0.07%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.06 0.35%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.73 2.24%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.371395 2.13%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.01 8.73%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.92 0.58%