Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin düzeltmesinin sonu yakın mı?

Bitcoin düzeltmesinin sonu yakın mı?

Bitcoin düzeltmesinin sonu yakın mı?

Ünlü analist Credible Crypto, Bitcoin’in mevcut fiyat durgunluğunun sona ermesi için belirli bir fiyat seviyesini aşması gerektiğini vurguladı.

Credible Crypto, 346.300 takipçisi bulunan X sosyal medya platformunda BTC’nin hala belirli bir aralıkta hareket ettiğini belirtti. Ayrıca, Bitcoin’in yakın bir zamanda yükselmeden önce küçük bir düzeltme yaşayabileceğini öne sürdü.

“Şu an için, hala 25.200 doların altındaki seviyelerin temizlenmesini bekliyorum. Bitcoin’in 24.800 doların direnç seviyesi olarak kalmasını görmek, 27.000 dolar seviyesine geri dönmesi için önemli.”

Bitcoin düzeltmesinin sonu yakın mı?
Kaynak: Credible Crypto

Analiste göre, Bitcoin 28.200 doları aşmayı başarırsa, yeni bir yükseliş trendine yol açabilir. Analist, kırılmanın muhtemelen BTC’nin konsolidasyon döneminin sonunu işaret edeceğini ifade etti.

“Dalgalı fiyat hareketi bir yana, dikkat etmeniz gereken iki önemli seviye var: 28.200 dolar (bu seviyenin aşılması, benim için bu düzeltme döneminin sona erdiği anlamına gelebilir) ve sürekli olarak bahsettiğimiz 24.800 dolar seviyesi, bu seviyenin altı.”

Analiste göre, toplam kripto piyasa değerinin ne kadarının BTC’ye ait olduğunu anlamak için BTC hakimiyeti (BTC.D) grafiğini yakından takip ediyor. Credible Crypto’ya göre BTC.D grafiği, BTC için ayı piyasası fiyat tabanının zaten belirlendiğine dair sinyaller veriyor ve grafikteki yükseliş devam ediyor.

“Bitcoin hakimiyeti, iki yıldan uzun bir süre sonra ilk kez temiz ve belirgin bir yükseliş trendi gösterdiği için önemli bir noktada. BTC, yaklaşık 15.000 dolar seviyelerinden bu yana yaşadığı itici güçle birlikte, hakimiyetini daha da artırarak yüksek bir zirve oluşturuyor ve trendi sürdürmeye devam ediyor.

BTC hakimiyetinin bu kez farklı bir dinamiğe işaret ettiğini, son iki yılda gördüğümüz tüm rallilerden daha büyük bir öneme sahip olduğunu gösteriyor. Mesaj oldukça açık: Yeni bir yükseliş trendindeyiz ve bu trendin içinde bulunmanın heyecanını yaşıyoruz.”

Para Bitcoin’e akıyor

“Para, altcoinlerden Bitcoin’e iki yılı aşkın süredir (son trendli ortamdan bu yana) görmediğimiz seviyelerde akıyor ve bu akışın BTC yeni zirvelere ulaşana kadar devam etmesini bekleyebiliriz (bu da alana önemli miktarda yeni sermaye akışını tetiklemelidir).”

Bitcoin düzeltmesinin sonu yakın mı?
Kaynak: Credible Crypto
(Visited 40 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Bitcoin fiyatı 27 bin doları aştı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz