Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriPopüler Analist: Bitcoin (BTC) sıçramaya hazırlanıyor! İşte hedefi

Popüler Analist: Bitcoin (BTC) sıçramaya hazırlanıyor! İşte hedefi

bitcoin-btc-sicramaya-hazirlaniyor-iste-hedefi

Popüler kripto analisti Credible, Bitcoin ve kripto para piyasasının er ya da geç yeni zirvelere çıkacağına dair karşıt görüşünü ikiye katladı.

Credible, Twitter’daki 340 bin takipçisine, Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesinden son zamanlarda geri çekilmesinin normal bir düzeltme olduğunu, daha uzun vadeli parabolik bir hareketin parçası olduğunu söyledi.

Bitcoin hakkındaki makro teziniz, 19 bin dolardan 30 bin+ dolara 10 bin+ dolar dikey yükselişin ardından 2 bin dolarlık bir geri çekilme nedeniyle değiştiyse, bunu yanlış yapıyorsunuz…Hiçbir şey değişmedi. Yukarı çıkarken yaşanan geri çekilmeler normal ve sağlıklıdır.

Analist, Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesinin altında konsolide olmasının, BTC’nin direncini kırmadan önce bir temel oluşturma yolu olduğunu söyledi.

Credible’ın grafiğine göre, Temmuz ortasına kadar yaklaşık 45 bin dolar gibi orta vadeli bir hedef verdiği görülüyor.

 

Kriptoda anahtar seviyelerin retest edilmesi yaygındır. Yaptığımız son büyük retest, rallimizden 30 bin + dolara çıkmadan önce 19 bin dolardı. Burada 25 bin dolarlık bir retest mantıklı ve sağlıklı olacaktır.


Ayrıca, 30 bin doların altına ne kadar uzun süre inersek, bazı altların pump’ı için o kadar çok zamanımız olur. Bir ‘alt sezon’ değil, sadece Bitcoin bir sonraki ayağına başlamadan önce bazı kısa vadeli alt pumpları oynama şansı.

Yazım esnasında, BTC 27.373 dolar seviyesinde bulunuyor.

İlginizi çekebilir:  MicroStrategy 16 bin Bitcoin daha satın aldı

Analist daha öncesinde Bitcoin’in herkesin beklediğinden daha erken altı rakamın üzerine çıkacağına dair bir görüş ortaya koymuştu.

Credible, BTC’nin uzun vadeli bir ayı piyasası veya akümülasyon aşamasında olduğu yönündeki ortak görüşü paylaşmıyor.

Kripto Twitter neredeyse evrensel olarak bu rallinin 30-40 bin dolarda sona ereceği ve ’24-’25’te (halving) yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmadan önce herkese altı aydan fazla süre tanıyacağı konusunda hemfikir. (döngü teorisi)


30 bin dolardan düşüş, kitlesel [tasfiyelere] ve panik satışlara neden olan benzeri görülmemiş bir siyah kuğu olayları dalgası tarafından tetiklendi – Bu seviyeleri bir kez geri kazandığımızda, ortalıkta dolanıp panik satışı yapan herkesin rahatça kendi hisselerini almasına izin vereceğimizden ciddi olarak şüpheliyim. 70 bin+ dolara yolculuk için zaman ve yeniden yükleme. Bu işler böyle yürümez.

(Visited 74 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz