Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin (BTC) için satın alma sinyali yanıp sönüyor

Bitcoin (BTC) için satın alma sinyali yanıp sönüyor

Son zamanlardaki olumlu ivme, yatırımcılar için iyimserliği tazeledi

Bitcoin BTC fiyatı için satın alma sinyali yanıp sönüyor

DTAP Capital kurucusu Dan Tapiero’nun attığı bir tweete göre, Bitcoin (BTC) yatırımcıları, kripto para için nadir ve büyük bir satın alma sinyalinin parlamasıyla bugün bazı olumlu haberler alıyorlar.

Tapiero, haberi paylaşmak için Twitter’a gitti ve aşırı boğa verilerini başka birinin onaylayıp doğrulamayacağını sordu. Söz konusu tweet, Bitazu Capital’in kurucu ortağı Mohit Sorout’un BTC için ana boğa sinyallerinin parladığını belirten bir gönderisine atıfta bulunuyordu.

Sorout’a göre, Bitcoin’in dolar-maliyet ortalamasına göre yatırım yaparken performansını ölçen DCA göstergesi, kripto paranın tarihinde bugüne kadar yalnızca üç kez parlamıştı.

Bu olay her defasında büyük rallilere yol açmıştı: 2015’te yüzde 7.400’lük, 2019’da yüzde 160’lık ve 2020’de yüzde 640’lık bir yükseliş. Sorout bunun yanısıra, bugünün DCA göstergesinin Bitcoin için şiddetli bir boğa piyasası önerdiğini dördüncü kez gösterdiğinden de bahsediyor.

Bitcoin son zamanlarda sekiz aydır ilk defa gıptayla bakılan 25.000 dolar seviyesini geri kazanmayı başardı.

Bununla birlikte, lider kripto paranın önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doları geri kazanması için kat etmesi gereken daha çok yol olduğundan, bu rallinin ne kadar ileri gideceği hala belirsizliğini koruyor.

(Visited 57 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Milyarder Mike Novogratz, kripto paralar hakkında konuştu!

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel