Pazar, Ağustos 14, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin (BTC) CAGR Yüzde Beş Milyondan Fazla Arttı!

Bitcoin (BTC) CAGR Yüzde Beş Milyondan Fazla Arttı!

Bitcoin (BTC) CAGR Yüzde Beş Milyondan Fazla Arttı!

Bitcoin ( BTC ), tarihte “duyulmamış” getiriler sağladı ve nihayetinde Tesla hisselerini bile geride bıraktı.

Bu hafta Bitcoin’in şaşırtıcı bileşik yıllık büyüme oranını (CAGR) araştıran zincir üstü izleme kaynağı CaseBitcoin’den gelen yeni verilere şaşırtıcı getiriyi gözler önüne seriyor.

Başlıklar

CAGR metriğine göre 10 yılda % 5.200.000 getiri

Kripto ve geleneksel yatırımcılar arasında tanıdık bir ifade olan CAGR, genellikle Bitcoin’in diğer varlıklara karşı performansını basit bir gösterge olarak ifade eder.

Bununla birlikte on iki yıllık mevcudiyetinde, en büyük kripto para birimi o kadar çok şey başardı ki, aslında her şeyi bir kat daha geride bıraktı.

CaseBitcoin’in özetlediği gibi, % 196,7 ile Bitcoin’in 10 yıllık CAGR’si “finans tarihinde eşsizdir.”

Bitcoin (BTC) CAGR Yüzde Beş Milyondan Fazla Arttı!
Bitcoin 10 yıllık CAGR grafiği. Kaynak: CaseBitcoin / Twitter

Firma twitter sayfasında bu konuyla ilgili şöyle bir paylaşımda bulundu:

“Bu duyulmamış bir sayı. Bitcoin’in 10 yıl boyunca her yıl neredeyse paranızın % 200’ünü (yani paranızı neredeyse üç katına çıkardığını) geri döndürdüğü anlamına geliyor.”

CAGR, iki tarih arasındaki yatırım getirisi (ROI) kullanılarak ve sonuçta ortaya çıkan yıllık ortalama bileşik getiri hesaplanarak ortaya çıkar.

Bitcoin’i altın, S&P 500, Nasdaq bileşik endeksi ve ABD hazine tahvilleri ile Tesla ve Amazon hisselerini karşılaştıran CaseBitcoin, Bitcoin’in farklı bir ligde olduğunu ve kuruluşundan bu yana ne ölçüde büyüdüğünü gösteriyor.

Örneğin BTC’den sonra, 10 yıllık CAGR’si % 63,8 olan Tesla hissesi var. Üçüncü sırada ise % 33,5 ile Amazon bulunuyor.

CaseBitcoin, CAGR’yi  değerli bir kıstas olarak savunurken şu ifadeleri kullanıyor:

“Hayır. Bitcoin’in CAGR’si, geçtiğimiz on yılda HERHANGİ bir çok yıllık dönemde diğer kriterleri gölgede bırakıyor.”

İlginizi çekebilir: Tesla Bitcoin Yatırımı Yaptı, MicroStrategy Varlıkları Değerlendi!

Saylor, Altının Tadevülden Kalkacağını öngörüyor

Çarpıcı rakamlar, Bitcoin dünyasının en tanınmış ve en çok satın alan yatırımcıları arasında mevcut bir anlatıyı besliyor. Bunların arasında, bu hafta varlıklarına 90.000 BTC’nin üzerinde ekleme yapan MicroStrategy de yer alıyor .

Ağustos 2020’de, şirket hazinesini nakitten Bitcoin’e dönüştürdüğünü ilk açıkladığından bu yana CEO Michael Saylor, hiçbir şeyin Bitcoin’e benzer bir getiri sağlamadığını veya sermayeyi nakit enflasyonundan korumadığını vurgulamaya başladı. Bugün Saylor’ın argümanı hala farklı değil.

Pazartesi günkü bir tweette, “Bitcoin son on yılda Altını 100 kat geride bıraktı” ifadesini kullandı.

“Önümüzdeki on yıl, altının Bitcoin’e tam dijital dönüşümüne ve değerli metaller varlık sınıfının şeytanlaştırılmasına şahit olacak.”

(Visited 5 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,511.57 1.54%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,988.71 3.32%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.563166 4.77%
solana
Solana (SOL) $ 46.62 4.82%
xrp
XRP (XRP) $ 0.380286 0.67%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.39 0.26%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.073659 2.42%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 1.04%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.25 0.46%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.19 0.54%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.04 0.35%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.99 2.71%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.37231 2.29%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.01 8.96%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.93 1.27%