Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin (BTC) borsa dengesi 30 gündür düşüyor! Boğa koşusu mu geliyor?

Bitcoin (BTC) borsa dengesi 30 gündür düşüyor! Boğa koşusu mu geliyor?

Bitcoin (BTC) borsa dengesi 30 gündür düşüyor! Boğa koşusu mu geliyor?

Geçen hafta, Bitcoin (BTC), 40 bin doları dirence çevirdi. Yazım anında Bitcoin, 753 milyar dolar piyasa değeri ile 39.583 dolardan el değiştiriyor.

Fakat bazı zincir üstü veriler, en kötüsünün artık geride kaldığını ve büyük bir boğa koşusuna hazırlanıyor olabileceğimizi gösteriyor.

Glassnode verilerine atıfta bulunan analist On-Chain College, BTC Borsa Dengesindeki otuz günlük değişimin son 2 yılda çok seyrek görülen negatif seviyelere ulaştığını söyledi.

Bundan dolayı, BTC için likit olmayan arz miktarı yükselidikçe, fiyat artışına neden olan bir arz sıkışıklığı olabilir.

844F11C3 A13C 4597 B890 4F0BA1E18D94
Glassnode/On-Chain College

Yukarıdaki grafikte görüleceği üzere, BTC, döviz arzı eksi 100 bine düştüğünde güçlü bir ralli kaydetmişti.

Son Bitcoin fiyatındaki düzeltme ABD hisse senetlerindeki düzeltmeden kaynaklanmıştı. Artan enflasyon ve ABD Merkez Bankası FED’in şahin duruşu yatırımcı duyarlılığını daha da azaltı. Glassnode şöyle yazdı:

FED’in gelecek haftaki toplantısındaki en şahin eylemi çoktan fiyatlanmış olabilir ve sertliği daha düşük sonuçlar BTC’yi 42 bin dolar üzerine çıkarabilir. BTC satış baskısı hafifliyor. Daha az kâr, yıkım ve etkin olmayan tedarik.

Bireysel yatırımcı Bitcoin alıyor

BTC ile ilgili iyi olan şey, bireysel yatırımcıların sürekli düşüşleri satın almasıdır. IntoTheBlock verileri şöyle yazıyor:

Bireysel yatırımcı, Bitcoin alıyor. <10 BTC tutan adreslerin bakiyesi 2,08 milyon BTC’ye çıktı. 0,001 – 0,01 BTC ve 0,01 – 0,1 BTC tutan adreslerin bakiyesinde, bir ay içinde en az yüzde 2’lik artış önemli.

B296A449 8A97 46E9 81AB 16CB8B0E6E5D
IntoTheBlock


Öte yandan, BTC ağı madencilik hash oranı ve zorluğu, tüm zamanların en yüksek seviyesine geldi. Madencilik, geçen sene Çin yasağı sırasında çöktükten sonra son birkaç aydır toparlanıyor. Mevcut verilere göre, ağ her zamankinden daha güvenli.

(Visited 119 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Kripto Analisti Fantom (FTM) Fiyat Hedefini Açıkladı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel