Cumartesi, Temmuz 2, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin Boğalarından BTC'nin Enerji Tüketimini Eleştirenlere Cevap

Bitcoin Boğalarından BTC’nin Enerji Tüketimini Eleştirenlere Cevap

Bitcoin Boğalarından BTC'nin Enerji Tüketimini Eleştirenlere Cevap

Ünlü Bitcoin boğaları Michael Saylor ve Max Keizer, enerji tüketimi nedeniyle lider kripto para birimi Bitcoin’i eleştirenlere karşı savunuyorlar.

Saylor: Bitcoin’in enerji kullanımı merkezi olmayan ağı güvende tutuyor

Bazıları Bitcoin’i savurgan bir enerji tüketicisi olarak görse de, şu anda ticari istihbarat şirketi MicroStrategy’nin başında bulunan Saylor, Bitcoin’in enerji kullanımının merkezi olmayan ağı on yıldan fazla bir süredir güvende tutan ve küresel ölçekte benimsenmesini sağlayan şey olduğunu savunuyor.

“Bitcoin’de enerji kullanımı konusunda endişeli miyim, hayır aslında. Bitcoin’in şifreli bir enerji duvarıyla korunduğunu hissediyorum ve işin içinde çok fazla enerji olduğu gerçeği bence iyi bir şey. Ağ için güvenlik oluşturur. 12 sunucumuz olsaydı ve bu 12 sunucuya 200 milyar doları korumak için güveniyor olsaydık, bunun çok daha riskli olduğunu düşünürdüm. Dünyadaki tüm parayı korumak için hızlı ve anlamlı ucuz kısayollar bulmakla gerçekten ilgilenmiyorum.”

Saylor ayrıca, blok zincirindeki işlemleri onaylamak için enerji harcayan Bitcoin madencilerinin, genellikle boşa harcanabilecek yeşil elektriği kullanabilecekleri alanlarda tesislerini kurduklarına da dikkat çekiyor.

“Bitcoin madencileri dünyanın sonuna kadar gidiyor. Boşa harcanacak olan enerjiyi kullanıyorlar. Ya boşa harcanmış hidroelektrik enerjisi ya da örneğin kapatılmak üzere olan doğalgaz kuyuları. İki seçenek var. Ya onları kapatacaklar ya da alevlendirecekler…

Dünyadaki tüm parayı tutabilen dijital bir para sistemi yaratmak için marjinal enerjiyi geri dönüştürdüklerini düşünüyorum. Peki bu fikrin nesi yanlış? Bunu çözemiyorum. Bana tamamen mantıklı geliyor.”

İlginizi çekebilir: NBA Top Shot Nedir? Başlangıç Kılavuzu (2021)

Max Keizer: Bitcoin dünyayı enerjide verimli çözümlere itecek

Wall Street emektarı ve uzun süredir Bitcoin savunucusu olan Max Keizer de Bitcoin’i savunuyor. Keiser, BTC’nin dünyayı, dünya parasını korumak için daha enerji verimli bir çözüme götüreceğine inandığını açıklıyor.

“İnsanlar doları neyin desteklediğini söylüyor? NY Times’tan ekonomist Paul Krugman’a göre, Pentagon veya silahlı adamlar. Pentagon, sadece Pentagon’un tanklarına, jetlerine yakıt ikmali yapmak için günde 250 milyon dolar alıyor.

ABD dış politikası, doları kullanmaya başlamanızı istiyoruz ve eğer yapmazsanız, halkınızı bombalayıp öldüreceğiz. Bu bizim dış politikamız. On yıllardır böyle ve hepsi çok verimsiz.”

Keiser, Bitcoin’in aslında dünyayı yenilenebilir enerjiyi daha sık kullanmaya yönlendirebileceğini söylüyor.

“Bitcoin, sektörü yenilenebilir enerjilere doğru hareket ettiriyor. Biliyorsunuz şu anda dünyadaki en ucuz enerji güneş ve rüzgar. Bitcoin’in faydalandığı şey bu… Yenilenebilir enerji gerçekten yükselişte. Bitcoin’in okyanusları kaynattığı veya bunun bir enerji israfı olduğu fikri tamamen yanlış. 180 derece yanlış. Bitcoin aslında yeşildir. Küresel enerji şebekesinin dinamiklerini ve bunun fosilden yenilenebilir enerjiye nasıl geçtiğini anlarsanız. Bu yeşil bir endüstri. Yenilenebilir enerjinin en ucuzu.”

(Visited 6 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakdailyhodl
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,208.77 1.61%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,046.42 0.59%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.448975 0.35%
solana
Solana (SOL) $ 32.43 1.13%
xrp
XRP (XRP) $ 0.313329 0.78%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.72 1.24%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.066632 2.72%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 0.67%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.17 1.59%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.07 0.97%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.75 2.25%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.02 3.53%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.303789 0.27%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.456042 2.89%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.29 0.65%