Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriAnaliz şirketi CEO'su: Bitcoin boğa döngüsü sürüyor

Analiz şirketi CEO’su: Bitcoin boğa döngüsü sürüyor

CryptoQuant'ın kurucu ortağı ve CEO'su olan Ki Young Ju, Bitcoin'in içinde bulunduğu durumu değerlendirdi.

Analiz şirketi CEO'su: Bitcoin boğa döngüsü sürüyor

CryptoQuant’ın kurucu ortağı ve CEO’su olan Ki Young Ju, popüler kripto para birimi Bitcoin’in, 2023 yılındaki en yüksek seviyesinin yaklaşık %10 altında seyrettiğini analiz etti.

Ki Young Ju, altı aydan daha uzun bir süre önce satın alınan ya da çıkarılan BTC’lerin çoğunun sabit kaldığı düşük satış baskısı nedeniyle Bitcoin’in hala bir boğa döngüsünde olduğunu belirtti.

 

Young Ju: Bitcoin boğa döngüsü devam ediyor

“Bitcoin hala bir boğa döngüsü içinde. Yapılan analize göre, toplam sermayenin yaklaşık %71’i hareket etmemiş BTC’den (6 aydan uzun süredir el değiştirmemiş) oluşuyor ve bu da şu anda uzun vadeli sahiplerin satış baskısının düşük olduğunu gösteriyor.”

Analiz şirketi CEO'su: Bitcoin boğa döngüsü sürüyor
Kaynak: Ki Young Ju

Ancak CryptoQuant CEO’su, Bitcoin için bir rallinin garanti olmadığının altını çizdi.

“Daha düşük satış baskısı fiyat artışını garanti etmez, ancak BTC’nin en azından döngüsel zirvede olma olasılığı daha düşük.”

“BTC için stabilcoinler iyi bir şey. İnsanlar stabilcoin kullanarak BTC satın alıyor” diyen Ki Young Ju, kripto piyasasının stabilcoin arzı artana kadar sakin kalmasının muhtemel olduğunu belirtti.

“Alıcı taraf likiditesi için daha fazla stabilcoin enjekte edilene kadar piyasa sakin kalacak.”

Analiz şirketi CEO'su: Bitcoin boğa döngüsü sürüyor
Kaynak: Ki Young Ju

Geçtiğimiz ay, Ki Young Ju, stabilcoin arz seviyesinin düşük olduğunu söylemişti.

“Stabilcoin yakıtı azalıyor.”

Analiz şirketi CEO'su: Bitcoin boğa döngüsü sürüyor
Kaynak: Ki Young Ju

Tether hakimiyeti devam ediyor

CEO ayrıca, stabilcoin Tether’ın hakimiyetinin arttığını söyledi.

“Bu arada, USDT stabilcoin piyasasını domine ediyor.”

Analiz şirketi CEO'su: Bitcoin boğa döngüsü sürüyor
Kaynak: Ki Young Ju

USDT’nin piyasa değeri şu anda 83,8 milyar dolar iken, en yakın rakibi USD Coin’in (USDC) piyasa değeri 26,6 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

(Visited 11 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Adam Back’ten Cardano'nun kurucusuna Bitcoin dersi

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz