Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin 21 bin doları gördü! Neden yükseliyor?

Bitcoin 21 bin doları gördü! Neden yükseliyor?

255 milyon dolarlık alımlarla Bitcoin 21 bin doları gördü

Bitcoin (BTC) gün içinde 21.000 dolar seviyesini gördü.

Trendkoin verilerine göre BTC, gün içi en yüksek seviyesi olarak 21.054 doları ziyaret ederken, yazım anında 20.971 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu değişiklik son 24 saatte yüzde 11’lik bir artışı temsil ediyor. Piyasa değeri ise 403 milyar dolar seviyesinde.

Veriler ayrıca, son 24 saat içinde 245 milyon dolarlık açık pozisyonun tasfiye edildiğini ve spot piyasalarda 255 milyon dolarlık BTC satın alındığını gösteriyor.

Bitcoin neden yükseliyor?

Yatırımcı faaliyetleri üzerinde bariz bir olumlu etki yaratabilecek önemli bir olay bulunmuyor. Bununla birlikte, değişen yatırımcı hissiyatı, olumsuz haber akışı olmamasından ve FTX’in çöküşü gibi devasa krizlerin geçmişte kalması gerçeğinden kaynaklanıyor olabilir.

Bu hafta, ABD’de açıklanmış olan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verisinden nedeniyle piyasalarda beliren olumlu beklenti ve duyarlılık, önceki gün Bitcoin’in fiyat artışına katkıda bulunmuştu.

20 bin dolarlık yuvarlak rakam aynı zamanda psikolojik bir direnci temsil ediyordu ve bu nedenle yatırımcılar, Bitcoin’in artık bu kritik direnci aşması nedeniyle artık iyimser gözüküyorlar.

Öte yandan, Bitcoin’in bugünkü kazançları, son birkaç gün içinde devam eden bir büyümeyi temsil ediyor.

5E4B1D85 F68C 4BB8 83A7 58384768DA7A
QuantifyCrypto

Bitcoin tipik olarak kripto piyasasındaki yükselişe liderlik ediyor, nitekim bugünkü performansı genel kripto pazarının büyümesine katkıda bulundu. Kripto piyasasının toplam değeri son 24 saatte yüzde 8 yükselerek, yazım anında anda 1,02 trilyon dolarlık bir seviyeye geldi.

Hem BTC hem de genel kripto piyasası bugün ABD borsalarından daha iyi performans gösterdiğini belirtelim. Dow Jones bugün yüzde 0,3 yükselirken, S&P 500 yüzde 0,4 yükseldi. Nasdaq ise 0,71 yükseldi.

Bununla birlikte, Ethereum yüzde 10 artarken, bazı altcoinler BTC’ye kıyasla mütevazı büyüme kaydettiler. XRP, BNB ve MATIC yüzde 6’ya yakın değer kazandı.

İlginizi çekebilir:  Bitcoin 64 bin doları zorlamaya devam ediyor!

Kripto piyasasının yükseliş trendini sürdürüp sürdürmeyeceği konusu ise henüz belli değil.

(Visited 329 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz