Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin, 2018’deki ayı piyasasından çıkışı hatırlatıyor

Bitcoin, 2018’deki ayı piyasasından çıkışı hatırlatıyor

Bitcoin, 2018 deki ayı piyasasından çıkışı hatırlatıyor

Bitcoin, önceki döngülere benzer şekillerde hareket ederken, ayı piyasasından çıkış için henüz erken olabilir mi?

Bu yılki BTC rallisi, 2018 ayı piyasasına ilginç şekilde bir benzerlik gösteriyor. Bitcoin fiyatı da benzer bir şekilde kayıplarını geri alıyor.

Lider kripto para, 2018’de 20.000 doların kıyısından 3.200 doların altına kadar düşmüştü. Değer kaybı yüzde 84 oranındaydı. Zira, 2021’in sonundan başlayarak ve 2022 boyunca, yüzde 78’lik bir düşüşle 69.000 dolardan 16.000 doların altına kadar düştü.

K33 araştırma şirketine göre, her iki döngü de yaklaşık 370 gün sürdü ve toparlanma eğilimleri aynıydı: 510 günde yüzde 60 geri dönüş.

K33 araştırma, geçmiş performansların gelecekteki sonuçların bir garantisi olmadığına ilişkin bilindik uyarıyı yaptıktan sonra, yakın tarihli bir raporda 2022 ile 2018 arasındaki düşüşün benzerliğinin “şaşırtıcı” olduğunu söyledi.

Ayı piyasasının sonu

Yani, 2018 ayı piyasasının 2017 zirvesinden 556 gün sonra %34’lük bir düşüşle sona erdiği gibi olursa, şirket, lider kripto paranın 20 Mayıs’a kadar 45.000 dolara yükselebileceğini kastediyor ve tarih tekerrür ederse, yüzde 50’lik bir sıçrama bekliyor.

795D37EA B8EC 4B3D AB2F 1BB716217DCD
Siyah çizgi (geçerli döngü) önceki döngüleri takip ediyor

K33, döngüler arasındaki benzerliğin tipik Bitcoin sahibinin psikolojisine dayandığını öne sürüyor.

Uzun vadeli sahipler, önceki zirveden yüzde 60 düşüşle satış yapmak ve bu dönemleri birikim dönemleri olarak kullanmak konusunda hala isteksizler.

Amplify’ın portföy yöneticileri Dan Weiskopf ve Mike Venuto, yakın zaman önceki bir raporda, kripto paranın son performansını iki faktöre atfedilebileceğini söylediler: Bankacılık krizi ve artan fayda.

Weiskopf ve Venuto, Bitcoin Ordinals’in ortaya çıkışının, ekosisteme 5 milyar dolarlık bir değer ekleyebileceğini ve bunun da madencilere uzun vadede daha fazla gelir sağlayacağını öne sürüyor. (Bitcoin Ordinals: Bitcoin blokzinciri üzerinde NFT oluşturmayı sağlayan protokolü ifade eder.)

İlginizi çekebilir:  XRP ralli mi yapacak? Santiment’e göre bir gösterge boğa sinyali veriyor

Her ikisine de göre mevcut makro ortam, geçmiş ralli kalıpları ve temelleriyle tutarlı görünüyor.

Portföy yöneticileri 2013 Kıbrıs Rum Kesimindeki kriz, 2016’daki Brexit ve 2020’deki pandemiden kaynaklanan ekonomik türbülansı göstererek, Bitcoin’in ekonomik krizler sırasında toparlanma kabiliyetine sahip olduğunu söylüyorlar.

(Visited 72 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel