Pazar, Mart 26, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin, 19 Bin Doların Altına Düştü: Kısa Vadeli Yatırımcılar Zararda

Bitcoin, 19 Bin Doların Altına Düştü: Kısa Vadeli Yatırımcılar Zararda

Bitcoin, 19 Bin Doların Altına Düştü: Kısa Vadeli Yatırımcılar Zararda

Kripto para piyasaları dün yaşanan düşüşten sonra bu sabah biraz toparlamıştı. Ancak Bitcoin (BTC) fiyatı bugün akşam saatlerinde düşmeye başladı ve 19 bin doların altına geriledi.

Boğalar, piyasayı kontrol altına almayı başaramadı. Ancak, Arcane Research’e göre vadeli işlem fonlama oranları hala düşük olduğu ve piyasa risk iştahını iyileştirmeye çok az katkıda bulunduğu göz önüne alındığında, Bitcoin’in 20.000 dolar civarına gerçekleştirdiği yükselişler nispeten önemsiz.

4019e735 8b9e 451c 8bc3 14e2ac56c3bf
Kaynak: Arcane Research

Arcane Research’ten gelen ek veriler, 13 Eylül’den bu yana ilk kez fonlama oranlarının nötr olduğunu gösteriyor, ancak genel olarak, makro zorluklarla ilgili endişeler ve kripto düzenlemesinin sürekli dile getirilmesi göz önüne alındığında, yatırımcılar uzun vadeli alım yapma konusunda isteksizler.

Kısa Vadeli Sahipler de Zararda

Glassnode’dan gelen veriler, 431 gündür Bitcoin sahiplerinin zararda olduğunu gösteriyor. Haftalık rapora göre karlı kısa vadeli sahiplerin (STH) BTC arzı genellikle her döngüde üç aşamadan geçer.

Kardaki arz, şu anda karda tutulan toplam Bitcoin miktarını ölçen bir göstergedir.

Group 2647 1
Kaynak: Glassnode

Metrik, en son hangi fiyattan hareket ettiğini görmek için zincirdeki her bir kripto paraya bakarak çalışır. Herhangi bir kripto para için bu değer şu anda BTC değerinden düşükse, o zaman gerçekleşmemiş kar var demektir.

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi karlı Bitcoin STH arzı, farklı döngüler boyunca aynı üç aşamayı takip ediyor.

İlk aşama, kripto fiyatının, düşüşün STH’lerin önemli kayıplara girmesine neden olduğu döngü zirvelerine ulaşmasından hemen sonra gerçekleşir.

Bu aşamadan sonra STH maliyet tabanı piyasa fiyatına yaklaştığından, fiyattaki herhangi bir önemli artış aynı zamanda büyük miktarlarda STH arzının da kara geçmesine neden olur. Bu üçüncü aşamada, kardaki STH arzı, kripto paranın değeriyle birlikte yükselir.

Grafikten, gösterge değerinin sıkıştırma yaşadığı için şu anda ikinci aşamada olduğu görülüyor.

(Visited 159 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel