Pazar, Mayıs 28, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriBir proje daha hızlı ve ucuz işlemleri tercih etti: Arbitrum'a geçiş başladı

Bir proje daha hızlı ve ucuz işlemleri tercih etti: Arbitrum’a geçiş başladı

Bir proje daha hızlı ve ucuz işlemleri tercih etti: Arbitrum'a geçiş başladı

a ürün geliştirme sorumlusu Hunter Hillman, ağın Layer-2 çözümüne taşınmaya başladığını duyurdu. Tüm Livepeer protokol işlevleri; yayıncılar, orkestratörler ve temsilciler Arbitrum’a taşındı. Bunun sebebi ise Layer-2 çözümünün işlemleri çok daha hızlı ve çok daha düşük maliyetlere sunması oldu.

Duyurulan bilgiler kapsamında Livepeer Network, yaklaşık 6 aylık bir araştırma, geliştirme ve LIP-73’ün onaylanmasıyla geçişe başladı. Ethereum gas ücretlerindeki artışlara kıyasla Arbitrum, daha hızlı işlem imkanı ve daha düşük gas ücretleri sunduğu için tercih edildi. Çok daha verimli bir pazar sunarak sorunsuz bir deneyim sağlamaya yardımcı olacak olan Layer-2 çözümü yeni bir projeyi daha bünyesine çekmiş oldu.

Livepeer artık L2’de.
livepeer
Kaynak: Livepeer / Twitter
Konuyla ilgili açıklama yapan ürün geliştirme sorumlusu Hunter Hillman ise şunları söyledi: 

Öncelikle maliyet tasarruflarına odaklanmış olsak da, maliyetlerdeki bu büyüklük sırasına göre azalma, hem düzenleyiciler hem de yetkililer için heyecan verici fırsatlar sağlayacaktır.

Önümüzdeki aylarda Livepeer Network çekirdek katılımcıları, orkestratörler ile temsilciliklerin stratejilerini oluşturmalarına ve optimize etmelerine yardımcı olan; protokol, explorer ve video işlem hattında ek iyileştirmeler yapacaktır.

Kritik tarih 21 Şubat 2022

Orkestratörler, hisselerini 21 Şubat 2022’den önce taşımak zorunda olacaklar. Temsilcilikler ise 21 Şubat 2022’den sonra paylarını talep edebilecekler.

Şu an için moderatörün Ethereum ana ağında enflasyon ücretleri veya ödülleri almayacağı bildirildi. Çünkü bunun yerine, tüm ücretler ve ödüller Arbitrum’da ödenecek. Tüm moderatörlerin hisselerini 21 Şubat’a kadar Arbitrum’a devretmeleri gerekecek.

LPT yükselişe geçti

Livepeer, Arbitrum geçişini duyurduktan sonra yükselişe geçti. CoinGecko verilerine göre 24 saatlik grafikte %7.5 oranında yükseliş kaydeden LPT, 703.917.188 dolarlık piyasa değerine sahip. Şu anda ise 28.08 dolardan işlem görüyor.

İlginizi çekebilir:  Arbitrum tabanlı protokol hacklendi
(Visited 94 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel