Cuma, Mart 31, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriBir Balina, Dogecoin Arzı’nın Yüzde 30'unu Mu Tutuyor?

Bir Balina, Dogecoin Arzı’nın Yüzde 30’unu Mu Tutuyor?

Bir balinanın yüzde 30'a varan DOGE hissesi olduğu söylentisi ekip tarafından çürütüldü

Bir Balina Dogecoin Arzının Yüzde 30'unu Mu Tutuyor

Dogecoin ekibi Dogepedia’ya, bir balinanın DOGE arzının yaklaşık yüzde 30’unu elinde tuttuğuna dair popüler efsaneyi çürütmeye çalışan bir yazı koydu.

Dogecoin ile ilgili bir FUD kaynağının uzunca bir süredir, arzın büyük bir yüzdesini elinde tutan bazı cüzdanların özel yatırımcılara veya balinalar’a ait olduğunu iddia ettiği biliniyor.

Aslında, en büyük DOGE cüzdanlarının çoğu, borsalar ve aracılar tarafından kontrol edilen soğuk veya sıcak cüzdanlardır. Dolayısıyla bunlar başkaları adına emanette tutulurlar.

DogeWhaleAlert’in bildirildiği gibi, hisse senedi aracılık trading uygulaması olan Robinhood, yatırımcıları adına DOGE’u elinde tutar ki, bu miktar, 2,5 milyar dolar değerindeki 39,8 milyar DOGE olarak veriliyor. Bu da, dolaşımdaki arzın yüzde 30’una yakın bir miktarı temsil ediyor. Yani, sözkonusu gerçek de, DOGE arzını “sözde balinalar”dan ziyade, borsaların kontrol ettiği hikayesini destekliyor gibi görünüyor.

Yakın bir zaman öncesinde yapılan yeni web sitesinde, Dogecoin ile ilgili ilginç ve eğitici parçalar içeren “So Home, What is Dogecoin, Much Wallets, Very Community ve So Dogepedia” başlıkları altında bazı bölümler yer alıyor.

Dogecoin Fiyat Hareketi

DOGE fiyatı, FED Başkanı’nın Jackson Hole toplantısında faiz oranlarında ısrarcı olmaya devam edeceklerinin sinyalini vermesinden sonra, tüm kripto paralar gibi, hafta sonu düşüş yaşamıştı.

DOGE, 30 Ağustos’ta 0,06 dolara kadar düşerek, ayıların faaliyetinin dışında kalmadı. Yazım sırasındaysa, köpek coin 0.07419 USD seviyesinde işlem görüyor.

IntoTheBlock’taki zamana göre holder yapısı verilerine göre, DOGE sahiplerinin yüzde 66’sı tokenlerini bir yıldan fazla, yüzde 30’u bir yıldır ve yüzde 4’ü bir aydan daha kısa bir süredir tokenlerini elinde tutuyor.

İlginizi çekebilir:  inSure DeFi (SURE) kazançlarını artırıyor

Diğer taraftan, DOGE adreslerinin kârlılık yüzdesi yüzde 49’a kadar düşmüş durumda.

(Visited 30 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel