Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance'in FTX Kurtarma Anlaşmasını Tamamlama İhtimali Düşük

Binance’in FTX Kurtarma Anlaşmasını Tamamlama İhtimali Düşük

Binance, rakip borsa ile yaptığı anlaşmadan çekilmek üzere olabilir

Binance in FTX Kurtarma Anlaşmasını Tamamlama İhtimali Düşük

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in, satın alma anlaşmasını açıklamasından sadece bir gün sonra FTX borsasını kurtarma anlaşmasından çekilmeye yakın olduğu bildirildi.

Konuya yakın bir kişi CoinDesk’a yaptığı açıklamada, FTX’in finansallarına ilişkin incelemede borsanın “işlemi tamamlamaya şiddetle karşı çıkmasına” yol açtığını söyledi. 

Her iki borsa da dün satın almaya yönelik anlaşmayı duyurmuşlardı, zira FTX bir para çekme talebi akışı yaşamış ve nihayetinde Salı günü erken saatlerde para çekme işlemlerini durdurmuştu.

Binance’in Desteği

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), o sıralarda CZ’nin borsasının desteğinin müşterilerin korunmasına, likidite sıkışıklıklarının giderilmesine ve varlıkların 1:1 oranında desteklenmesine yardımcı olacağını yazmıştı. 

Fakat dev borsanın CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ise anlaşmanın bağlayıcı olmadığını açıkladı. “Herhangi bir zamanda anlaşmadan çekilme hakkına sahibiz” diye belirtmişti. 

Bugün ise Zhao, ilgilileri anlaşma hakkında “açıkça veya içeriden” yorum yapmamaya çağırdı ve doğrudan dahil olmayanlara bu konuda soru sormamalarını söyledi.

CZ “İşler yoluna girecek,” diye konuştu.

CoinDesk’in dünyanın en büyük borsasının kararından dönmek üzere olduğunu açıklamasından sonra, kripto piyasaları bugün bir başka büyük darbe aldı. Bitcoin yazım anında, Kasım 2020’den bu yana ilk deda 17 bin doların altına düştü.

FTX Token (FTT) ise hafta başında 22 doların üzerindeyken, 3,85 dolara kadar düştü.

(Visited 68 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz