Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBinance'deki Bitcoin’inizi Artık Merkle Ağacı ile Doğrulayabilirsiniz

Binance’deki Bitcoin’inizi Artık Merkle Ağacı ile Doğrulayabilirsiniz

Bitcoin için bir PoR sistemi yayınlayan Binance, aynısını iki hafta içinde diğer kripto paralar için de yapacak

Binancedeki Bitcoininizi Artık Merkle Ağacı ile Doğrulayabilirsiniz

Binance kripto para borsası, kullanıcılara kripto rezervlerinin tam miktarını göstermek için Rezerv Kanıtı (PoR) sistemini tanıttı.

Yeni özellik, şimdi yalnızca Bitcoin varlıklarını gösterirken, ileride diğer kripto paralar da bunu takip edecek.

Dünyanın en büyük kripto para borsası, FTX faciasının ardından çalkantılı zamanlarda müşterilerinin güvenini teyit etmek için bazı ek önlemler aldı.

Binance’in Rezervleri

Kısa bir süre önce yapılan bir duyuruda dev borsa, zincir üstü rezervinin 582.485.9302 BTC’den oluştuğunu gösteren bir Rezerv Kanıtı (PoR) sisteminin başlatıldığını bildirdi. Müşteri Net Bakiyesi (Özkaynak – Borç) 575.742 BTC’ye eşit.

Şirket, diğer kripto paralar için de PoR’ı iki hafta içinde hayata geçireceğini vaadediyor. Binance ayrıca, sonuçların kontrolü için üçüncü taraf denetçileri de işe alacak.

Borsa’nın CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto topluluğunun artık borsalardan daha fazlasını talep ettiğini ve şirketin böyle bir netlik sağlamaktan dolayı memnuniyetlerini belirtti:

Kripto para borsasının kullanıcı topluluğu, ardından gelen en büyük borsadan kat be kat daha büyük olduğundan, bu çok büyük bir girişimdir ve gözetim altındaki varlıklarımızın çoğuna ilişkin verileri geliştirmemiz birkaç hafta sürecek. Topluluğun beklentilerini karşılamak için bir sonraki güncellemeyi olabildiğince çabuk çıkarmak için çalışıyoruz.

Öte yandan CZ bugün, 1 milyar dolarlık kurtarma fonu için bir miyar BUSD daha tahsis ederek fonu 2 milyar doların üzerine çıkardıklarını açıkladı.

Kripto para borsası, FTX faciasının ardından SAFU sigorta fonunu 1 milyar dolara çıkarmıştı. Bu varlıklar, gelecekteki acil durumlarda müşterilere dağıtılabilecek.

İlginizi çekebilir:  Ünlü analist: Bitcoin ve Ethereum'da son büyük fırsat!

Bunun yanısıra Binance, likidite sorunları yaşayan diğer projelere destek olacak bir sektör kurtarma fonunu da tanıttı.

(Visited 56 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz