Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBinance Yöneticisi: Bitcoin ve Kripto’ya Akış Artıyor

Binance Yöneticisi: Bitcoin ve Kripto’ya Akış Artıyor

Binance Yöneticisi: Bitcoin ve kriptoya akış arttı

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in üst düzey bir yöneticisinin, enflasyon küresel ekonomiyi sarsmaya devam ederken bireysel yatırımcıların kripto varlıkları satın aldıklarını söylediği bildirildi.

Reuters’in yeni bir haberine göre, Binance Latin Amerika Başkanı olan Maximiliano Hinz, global enflasyondaki artışın, yatırımcıları, servetlerini korumanın bir yolu olarak Bitcoin ve diğer kripto varlıkları satın almaya ittiğini söyledi.

Artık dünya çapında enflasyonun arttığını gördüğümüze göre, giderek daha fazla insanın enflasyondan korunmanın bir yolu olarak Bitcoin gibi kripto para aradığını görüyoruz.

Hinz’e göre kripto paralar, artan enflasyon ve güçlenen dolar nedeniyle, yeni kullanıcılarda bir artışa şahit oluyor.

Binance’in en iyi performans gösteren kripto pazarlarından birisi, bu sene Temmuz itibariyle yıllık enflasyon oranı yüzde 71 olan Arjantin. Brezilya ve Meksika da dev borsanın en büyük pazarları arasında bulunuyor.

Yöneticiye göre bu olgu, bölgede kripto varlıkları için net düzenlemeler bulunmadığı halde gerçekleşiyor.

Düzenleme bir çerçevedir, fakat bir şeyin düzenlenmemesi her zaman olumsuz da değildir. Eğer bir şey yasak değilse, o zaman yasaldır.

Binance ve MasterCard ortaklığı

Ağustos ayı başlarında Binance ve Mastercard, dijital varlıklar ile mal ve  hizmetler gibi günlük yaşamdaki satın alımlar arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlayan bir kripto kartını, Arjantin’de piyasaya sürmek için bir ortaklık yaptılar.

Yapılan duyuruya göre ürün henüz beta aşamasında fakat, önümüzdeki haftalarda geniş çapta satışa sunulacak.

(Visited 50 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ünlü CEO: Spot Bitcoin ETF'i ile Bitcoin yeni bir ralli yaşayacak

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz