Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriBinance veya Tether Çökerse Ne Olur? DOGE Kurucusu Yorumladı

Binance veya Tether Çökerse Ne Olur? DOGE Kurucusu Yorumladı

Shibetoshi Nakamoto’ya göre, iki şirketin olası bir çöküşü piyasaya devasa bir darbe olur

Binance veya Tether Çökerse Ne Olur DOGE Kurucusu Yorumladı

Dogecoin kurucusu Shibetoshi Nakamoto, Binance’in veya USDT ihraççısı Tether’in potansiyel bir çöküşünün tüm sektörü ciddi şekilde istikrarsızlaştırabileceğini söyledi.

Bunun yanısıra Shibetoshi, dijital varlıklara girilmesinden önce uygun araştırmanın yapılmasını ve sektör özelliklerinin anlaşılmasını tavsiye etti.

Binance/Tether Çöküşü Yıkıcı Olur

Dogecoin’in tasarımcılarından Billy Markus (Shibetoshi Nakamoto olarak bilinir), Binance veya Tether çöktüğü taktirde, oyunun büyük bir kısmının sona ereceğini öne sürdü.

Markus ayrıca, artık birçok kişinin “fazla merkezileşmenin” büyük bir zayıflık anlamına geldiğini fark etmeye başladığını söyledi.

Binance ve/veya Tether’in çökmesinden endişe duyan herkes için, eğer herhangi biri çökerse, oyun hemen hemen sona erer.

Hepinizin sonunda tüm bunların ne olduğunu ve merkezi şeylerin nasıl büyük bir zayıflık olduğunu anlaması iyi, ama aynı zamanda, siz de satın aldığınızda böyleydi.

Öte yandan Twitter eski CEO’su olan Jack Dorsey, Markus’un varsayımına katılanlar arasında yer aldı. Böyle bir durumun oyunu bitireceğini söyledi.

Bununla birlikte Markus, potansiyel olumsuz vakanın kriptonun kesin olarak ölmesi anlamına gelmeyeceğine, fakat devasa bir piyasa çöküşünü tetikleyeceğine inanıyor.

FTX ile yaşanan son fiyasko da dahil, geçmişteki hemen hemen her kesinti, kriptocular arasında büyük piyasa düşüşlerine ve paniğe yol açmıştı. Ayrıca belirsizlik, karşıtlarının, defalarca BTC’yi “ölü” ilan etmelerine de neden oluyor.

Bugüne kadar 460’dan fazla kez öldüğü iddia edilmesine rağmen, Bitcoin hala ortalıkta ve varlığını dünya çapında genişletmeye devam ediyor.

Binance’in Durumu

Bazıları, FTX’in çöküşünün domino etkisiyle diğer borsaların da çamurun içine sürüklemesini bekliyordu.

Binance ise piyasaya güven enjekte ediyor. Şirket, bilançosunun istikrarlı olduğunun garantisini verdi ve hatta acil durumlarda müşterileri korumak için “Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu”nu (SAFU) 1 milyar dolara yükseltti.

İlginizi çekebilir:  Binance davası sonrası borsadan ne kadar çıkış oldu

Bunun yanısıra dünyanın en büyük borsası, kriz zamanlarında zor durumdaki projelere yardımcı olabilecek bir sektör kurtarma fonu da başlattı.

(Visited 378 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz