Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance ve CZ şok edici suçlamalarla karşı karşıya

Binance ve CZ şok edici suçlamalarla karşı karşıya

Binance ve CZ şok edici suçlamalarla karşı karşıya

Binance ve CEO Changpeng Zhao, FTX’in finansal istikrarını etkileyen piyasa manipülasyonu iddiaları nedeniyle toplu davayla karşı karşıya kaldı. Binance.US ve CEO’su Changpeng Zhao hukuki bir bataklığa itildi.

2 Ekim’de Kaliforniya Kuzey Bölge Mahkemesinde, California’da yaşayan Nir Lahav tarafından, kripto devi Binance.US’a karşı toplu bir dava açıldı. Dava, haksız rekabet iddiaları ve özellikle istihdamla ilgili konuları vurgulayarak piyasanın tekelleştirme girişimlerine karşı rakip FTX’i zayıflatma amacını taşıyor.

Hukuki işlem, Kasım 2022’nin başlarında CEO Changpeng Zhao’nun attığı tweetlerle ilgili olduğu söylendi. Zhao, 6 Kasım’da Binance’in FTX’in FTT tokenini elden çıkarma kararını kamuoyuna duyurdu.

CZ tüm bunları tekelleşmek için mi yaptı?

Davacılar, bu hamlenin sadece yanıltıcı değil, aynı zamanda kötü niyetli olduğunu iddia etti. İddialara göre, Binance’in tweet’ten önce FTT’yi sattığı ve duyurunun FTT fiyatını düşürmek amacıyla yapıldığı ileri sürüldü.

Zhao’nun tweet’i sonrasında FTT fiyatının 23,1510 ABD dolarından 3,1468 ABD dolarına düşmesi, FTX’i zor bir duruma soktu. FTX yöneticilerini ve yönetim kurulunu karmaşık bir durum içinde bıraktı ve FTX yöneticileri sorunu çözemedi.

Davacılar, bunun rakipleri etkisiz hale getirmek ve Binance’in pazardaki konumunu güçlendirmek için tasarlanmış planlı bir eylem olduğunu iddia ettiler.

(Visited 56 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  15 aylık akümülasyon: Bitcoin'in yeni yolculuğu başlıyor

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz