Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance tercihini yaptı: Binance'ın önerdiği stabilcoin

Binance tercihini yaptı: Binance’ın önerdiği stabilcoin

Binance, yeni stabilcoin tercihini kamuoyuyla paylaştı.

Binance tercihini yaptı: Binance'ın önerdiği stabilcoin

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, gerçekleştirdiği duyuruyla yeni bir stabilcoin tercihini kamuoyuyla paylaştı.

Yapılan duyurunun ayrıntılarına göz atıldığında, Binance’in kendi stabilcoin’i olan BUSD’ye olan desteğini adım adım azaltacağı anlaşılıyor.

Düzenleyici baskıların etkisi ve Binance’in bu baskılara karşı mücadelesi, kendi stabilcoin’i olan Binance USD’nin yatırımcıların endişeleriyle karşılaşarak korkulu bir kripto para birimi haline gelmesine neden oldu.

Aynı zamanda, 2023 yılının Şubat ayında BUSD’nin ihraççısı olan Paxos, yeni BUSD basımını durduracağını duyurmuştu. Buna karşılık olarak Binance, platformdaki BUSD desteğini kademeli bir şekilde azaltma ve sonlandırma planını hayata geçireceğini açıkladı. BUSD’nin 1:1 oranında USD desteğiyle destekleneceği vurgulanırken, desteğin yerini zamanla platformdaki diğer stabilcoinlerin alacağı belirtildi.

Binance’ın önerdiği stabilcoin: FDUSD

Binance borsasının BUSD ile ilgili yaptığı açıklamada farklı bir stabilcoin’e işaret etmesi, yatırımcıların dikkatini çekti. Binance resmi açıklamasında, kullanıcıların BUSD bakiyelerini Hong Kong merkezli tröst şirketi First Digital Group tarafından oluşturulan FDUSD’ye dönüştürmeleri tavsiye edildi.

“Paxos’un yeni BUSD basımını durdurma kararının ardından, Binance olarak BUSD ürünleri için sağladığımız desteği kademeli bir şekilde sonlandıracağımızı duyurmak istiyoruz. Etkilenen tüm hizmetlerle ilgili olarak gereken duyurular yapılacaktır. BUSD’nin her zaman 1:1 oranında USD ile desteklendiğinden emin olabilirsiniz.

Binance, platformunda çeşitli stabilcoin ve kripto para türlerini desteklemeye devam edecek. Kullanıcılarımızdan, 2024 yılının şubat ayından önce sahip oldukları BUSD varlıklarını Binance üzerinde bulunan diğer varlık türlerine dönüştürmeleri hususunda teşvikte bulunuyoruz. Ayrıca, BUSD bakiyelerini sıfır işlem ücretiyle FDUSD ile takas edebilecekleri veya BUSD bakiyelerini 1:1 oranında FDUSD’ye dönüştürebilecekleri bir seçenek sunulacak.”

(Visited 46 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Geçtiğimiz hafta kripto piyasasında neler yaşandı?

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz