Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance Smart Chain'de 31 Milyon $ Hacklendi

Binance Smart Chain’de 31 Milyon $ Hacklendi

Binance Smart Chain'de 31 Milyon $ Hacklendi

Binance Smart Chain üzerinde çalışan ve sadece bir gün önce canlı olan bir getiri çiftliği havuzu olan Meerkat Finance’in arkasındaki ekip, Perşembe günü saat 9:00 UTC civarında resmi Telegram kanalında akıllı sözleşme kasasının tehlikeye atıldığını iddia etti.

Merkezi olmayan bir finans projesi olan Meerkat Finance, bir hack nedeniyle 31 milyon dolarlık kripto varlığın tüketildiğini açıkladı. Ancak zincir üzerindeki veriler, bunun bu kadar basit olmayabileceğini gösteriyor.

Proje daha sonra yaklaşık 13 milyon BUSD ve yaklaşık 73.000 BNB tarafından kurutuldu ve toplam değeri şu anda 31 milyon dolar. Fonlar ayrıca birden fazla yeni blok zinciri adresine aktarıldı.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Fiyatında Bir Terslik mi Var? 

Zincir üzerindeki veriler , sözde bilgisayar korsanlarının, Meerkat’ın orijinal Meerkat dağıtıcısının hesabını kullanarak projenin kasa iş mantığını içeren akıllı sözleşmesini değiştirerek fonları tükettiğini gösteriyor. 

Bu, Meerkat konuşlandırıcısının özel anahtarının tehlikeye atıldığını veya bunun proje tarafından kendi kendine yönetildiğini gösteriyor. Ayrıca dikkatleri üzerine çeken şey, Meerkat’ın web sitesinin kaldırılmış olması. Aynı zamanda Meerkat Finans’ın twitter hesabı da silinmiş gözüküyor.

Bir Binance temsilcisi, borsanın resmi Çin Telegram kanalında, Meerkat projesinin anormalliğini fark ettiklerini ve inceleme firmaları Certik, PeckShield ve Slowmist ile birlikte çalıştıklarını söyledi. 

Temsilci ayrıca sorunları bildirmek ve gelişmeyi takip etmek için “Meerkat Finance rug pull” mağdurları için bir bağlantı ekledi.

Binance Smart Chain Nedir?

Binance Smart Chain (BSC), Binance’in Nisan 2019 yılında piyasaya sürdüğü, hızlı ve merkeziyetsiz alım ve satım işlemlerini destekleyen Binance Chain (BC) ile paralel çalışan bir blockchain’dir.

BC’nin aksine Binance Smart Chain (BSC) Ethereum sanal makinesi (EVM) ile uyumlu şekilde çalışır. Bu uyumluluk özelliğinin amacı, zincir içerisine akıllı sözleşmeleri dahil etmek ve BC’nin yüksek verimli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

BSC, doğrudan ikinci katman ya da zincir dışı bir ölçeklenebilirlik çözümü değildir. Bu sebeple bu iki zincir birbirlerine paralel çalışabilir. Dolayısıyla BSC, Binance Chain herhangi bir sebepten dolayı çevrim dışı kalsa bile çalışmaya devam edebilecek şekilde bağımsız bir zincir olarak tasarlanmıştır.

BSC, Ethereum virtual machine (EVM) özelliği sayesinde birçok Ethereum destekli merkeziyetsiz uygulamanın (DApp) finansal hizmetlerinden yararlanırken, yeni ürünler geliştirmek için tasarlanmıştır.

BSC kullanmak isteyenler popüler olan MetaMask uygulaması ile veya Trust Wallet üzerinden gerekli ayarlamaları yaparak, yaklaşık 1 dakika içerisinde, BSC kullanmaya başlayabilir.

(Visited 9 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,095.46 4.06%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,803.46 5.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.54326 4.23%
solana
Solana (SOL) $ 43.16 6.34%
xrp
XRP (XRP) $ 0.382592 1.75%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.30 7.98%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.070994 2.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.18%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 30.31 10.21%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.67 10.34%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.21 2.88%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.84 4.04%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.3777 4.32%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.947239 3.31%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.65 10.76%