Pazar, Mayıs 28, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance Smart Chain (BSC) tabelayı değiştiriyor!

Binance Smart Chain (BSC) tabelayı değiştiriyor!

Binance Smart Chain ve BNB Beacon Chain yeni bir marka adında birleşiyor

Binance Smart Chain (BSC) tabelayı değiştiriyor!

Dünyaca ünlü dev kripto borsası Binance, Binance Smart Chain ve Binance Chain’in, BNB Chain olarak yeniden markalaştığını duyurdu.

Build and Build (BNB) anlamına gelen yeni markanın, BNB Beacon Chain (önceden Binance Chain olarak adlandırılıyordu) ve BNB Smart Chain’den (önceden BSC olarak biliniyordu) oluşacağı açıklandı.

2020 yılında DeFi’lerdeki patlama sırasında Binance Smart Chain’i piyasaya sürdükten sonra, dünyanın önde büyük kripto borsası, aslında oldukça merkezi olduğu halde, merkezi olmayan bir ekosistem geliştirme konusunda eleştirilerle karşı karşıya kalmıştı.

Bu sorunu çözmek için Binance şimdi birkaç değişiklik yapmaya karar vermiş gibi gözüküyor. Borsanın duyurduğu yeniden markalaşmanın yanı sıra borsa, tokenini girişimlerin kalbine yerleştirmek niyetinde.

Binance, BNB’yi “Binance Smart Chain ile birlikte kendi canlı, nefes alıp veren ekosistemine” sahip olduğu için “Binance’den daha fazlası” olarak nitelendiriyor. Firmanın vizyonu, “bir gün herkesin BNB’ye sahip olacağı ve bu yüzden onu serbest bırakmanın şart olduğu” mottosuna dayanmaktadır.

BNB Chain, kullanıcılarına açık, çok zincirli, izinsiz ve “ebediyen merkezi olmayan” olmak gibi çeşitli özellikler sunmayı hedefleyecek. Ayrıca, GameFi, SocialFi ve Metaverse dahil büyük ölçekli uygulamaları kucaklayacağı ifade ediliyor.

1AABA688 3BCE 4F03 AFC6 A5730F80D0BC

BNB Chain, MetaFi konseptiyle dünyanın paralel sanal ekosistem altyapısını inşa edecek.
“Build and build” (eski adıyla Binance Coin) anlamına gelen BNB, BNB Zincirindeki işlemlerin yakıtı olan blockchain gas tokenidir.

Binance Smart Chain scam yuvası

Lansmanından hemen sonrasında, ağ işlemleri çoğu rakibinden daha hızlı ve çok daha ucuz olduğu için BSC çok rağbet görmüştü. Ancak, bu durum aynı zamanda çok sayıda scam (dolandırıcı) projeyi de kendisine çekmişti.

Blockchain güvenlik şirketi Peckshield’in son tahminlerinde, Binance Smart Chain’de potansiyel olarak şüphe çeken 50’den fazla proje olduğunu belirlediğini açıklamıştı.

İlginizi çekebilir:  Bitcoin düşmanı Peter Schiff NFT koleksiyonu çıkardı

İlginizi çekebilir: 2022’de fiyatı fırlayacak 3 yeni proje: Kadınları ve dünya devlerini NFT alanında daha fazla göreceğiz!

(Visited 74 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel