Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaBinance Coin (BNB Coin) HaberleriBinance Labs Web 3 projelerine tam 500 milyon dolar ayıracak!

Binance Labs Web 3 projelerine tam 500 milyon dolar ayıracak!

Binance Labs Web 3 projelerine tam 500 milyon dolar ayıracak!

Toplam hacme göre dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in yatırım kolu olan Binance Labs, Web3’ün geliştirilmesine büyük önem verdiğini ispat eden bir fon açıkladı.

500 milyon dolarlık yeni fon

Binance Labs, bugün yaptığı açıklamada, DST Global Partners ve Breyer Capital tarafından desteklenen 500 milyon dolarlık yeni fonunu duyurdu.

Binance Labs, fon aracılığıyla kripto para birimlerinin kullanım durumlarını genişletebilecek projelere yatırım yapılacağını söyledi. Ayrıca Web3 ve blok zincir teknolojilerinin benimsenmesini sağlayabilecek projelerin de yine fondan yararlanacağını açıkladı. Diğer bazı büyük özel sermaye fonları, aile ofisleri ve şirketler de fonu sınırlı ortaklar olarak destekleyebilecekler. 

Öte yandan sektörde bulunan diğer isimler gibi Binance Labs da 500 milyon doları yeni şirketlere üç farklı aşamada yatıracak: Kuluçka, erken aşama girişim ve geç aşama büyüme.

Kripto endüstrisine büyük girişler var

Kripto endüstrisi, büyük sermaye girişleri yaşamaya devam ediyor ve Binance’in en son fonu dikkate değer olsa da alışılmadık değil. Örneğin geçen hafta Andreessen Horowitz, sektörün bugüne kadarki en büyük fonu olan 4.5 milyar dolarlık bir fon başlatmıştı.

Web3 girişimleri için de planlanan bu fon, makine öğrenimi, yapay zeka ve blok zinciri dahil olmak üzere teknolojilerin birleştirilmesi adına büyük bir yatırımı işaret ediyor. 

Binance kurucusu Changpeng Zhao ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Web3 ortamındaki esas amaç, değerler, insanlar ve ekonomiler arasındaki bağlantıdır. Bu üç unsur bir ekosistem oluşturmak için bir araya gelirse, blok zinciri teknolojisinin ve kriptonun toplu olarak benimsenmesini hızlandıracaktır.

(Visited 113 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,499.30 0.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,860.51 1.29%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537418 0.20%
solana
Solana (SOL) $ 40.94 1.13%
xrp
XRP (XRP) $ 0.376593 1.07%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.51 0.73%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081156 1.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 6.56%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.02 1.00%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.12 0.63%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.07 0.59%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.97 1.56%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345917 0.71%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.899511 0.16%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.10 0.56%