Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance FTX'i neden satın almaktan vazgeçti?

Binance FTX’i neden satın almaktan vazgeçti?

Binance FTX'i neden satın almaktan vazgeçti?

Binance FTX’i satın almaktan neden vazgeçti? FTX borsası, kripto devi Binance’in bir parçası olabilirdi. Ancak anlaşma bazı nedenlerden dolayı bozuldu. Peki, yanlış giden neydi?

SBF, 2019 yılında Hong Kong’da Gary Wang ile birlikte FTX’i kurduğunda, burayı kripto marjin ticareti için bir yuva haline getirmeye yönelik canlı bir vizyona sahipti; ona göre bu alan diğer oyuncular tarafından büyük ölçüde gözetimsizdi.

Stratejisi riskli olduğu kadar iddialıydı da; Marjlı ticaret korkaklara göre değildir. SBF, bu alandaki en önemli özelliğin o dönemde çoğu borsanın sunduğundan çok daha karmaşık, gelişmiş bir risk motoru olduğunu söyledi. Tasfiyeyi tetiklemeden önce bir yatırımcının hesabındaki geniş bir değişken yelpazesini dikkate aldı.

FTX’i sürüden ayıran benzersiz özelliklerden biri de çapraz marjlı ticareti erkenden benimsemesiydi. Bu özellik, yatırımcıların bir pozisyondaki marj gereksinimlerini karşılamak için bir pozisyondaki fazla marjı kullanmasına olanak tanıdı; son derece gelişmiş bir risk yönetimi sistemi gerektiren bir tür finansal hokkabazlık eylemiydi.

Şimdi işlerin ilginçleştiği yer burası. Binance, FTX’in kasasına 80 milyon dolar değerindeki devasa BNB tokenlarını akıtan önemli bir ilk yatırımcı olmakla kalmadı, aynı zamanda genç borsayı satın almaya ilk ilgiyi de gösterdi.

CEO Changpeng Zhao (CZ), FTX ile ilgili sorunların “kontrolümüz veya yardım etme yeteneğimiz dışında” olduğunu ve olası herhangi bir anlaşmayı fiilen ortadan kaldırdığını kamuoyuna açıkladı.

BNB SBF’ye ilham oldu

Binance’in yerel BNB tokeninin, FTX’in tokeni FTT için bir ilham kaynağı olduğu ortaya çıktı, ancak sonuçta bu token pek rağbet görmedi. Baş avukat Mark Cohen’in FTT’nin başarısızlığıyla ilgili sorguya çekilmesi üzerine SBF, BNB’nin bir ilham kaynağı olduğunu içtenlikle itiraf etti.

Buradaki ironi, FTX’in yerel parasına ilham veren tokenin aynı zamanda onu neredeyse satın alacak bir şirket için tohum finansmanı olarak da hizmet vermesidir.

İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

SBF’nin ifadesi yalnızca kaçırılan fırsatların ve stratejik kararların bir açıklaması değildi; aynı zamanda en başarılı kripto girişimcilerinin bile yolunu bulması gereken karmaşık ilişkiler, tutkular ve kısıtlamalar ağına işaret ediyordu.

Karşılıklı çıkarlara ve mali karışıklıklar nedeniyle anlaşma başarısız oldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, çözülemeyen sorunların birincil engel olduğunu belirterek, her iki kuruluşun da kendi farklı yollarını çizmesine neden oldu.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz