Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance dev nakit rezerviyle 50 şirketi kurtaracak

Binance dev nakit rezerviyle 50 şirketi kurtaracak

Binance, işgücünü agresif bir şekilde genişletmeye ve sorunlu şirketleri kurtarmaya istekli.

Binance dev nakit rezerviyle 50 şirketi kurtaracak

Changpeng Zhao, kripto borsası Binance’in sert kripto kışına rağmen iyi durumda olduğunu açıkladı.

Binance’in tuzu kuru

Yahoo’nun yaptığı canlı bir röportajda CZ, Binance’in “büyük nakit rezervlerine” sahip olduğunu ve ayı piyasasında hayatta kalmak için mücadele eden 50 kadar kripto şirketiyle görüştüğünü açıkladı.

CEO, yıl sonuna kadar 2.000 yeni personel ekleyeceklerini de sözlerine ekledi. Ayı piyasasının yeni yetenekleri işe almak için mükemmel olduğunu çünkü, saçma maaşlar sunan diğer şirketlerle daha az rekabet olduğunu savundu.

Hiç borcumuz yok ve hala kârlıyız. Bize borçlu olan çok fazla kişi de bulunmuyor. Gayet iyi bir borç kontrolümüz var.

Binance sağlıklı yapısıyla, düşen varlık fiyatlarının ağırlığı altında ezilen kripto firmalarından ayrışıyor. Aslında, boğa piyasasındayken ticari anlaşmalarında gayet kurnaz olduğu için şirketin durumu bir tesadüf değil. Borsa, spor girişimlerinin isim haklarını satın almak veya Super Bowl reklamları gibi fahiş pazarlama kampanyalarına katılmak gibi savurganlıklar yapmadı.

Bunların yanı sıra, CZ, şirketin gelirinin yüzde 30’unu oluşturan, stabilcoinlerle çeşitlendirilmiş bir gelir akışına sahip olduğunu açıkladı.

Birçok şirket boğa piyasasının sürekli devam etmesini bekliyordu. Piyasalar bunu yapmaz.

Zor durumdaki firmalara yardım etmenin gerekçesi

CZ, bir blog yazısında, şirketin sektördeki oyuncuları koruma görevi olduğunu söylemişti. Şirketin, kendilerine doğrudan bir faydası olmamasına veya olumsuz yatırım getirileri yaşamalarına rağmen, zor durumdaki şirketleri kurtarması gerektiğini belirtmişti.

Fakat, kurtarılmaya değer firmalar ile ölüme terk edilmesi gerekenler arasında bir ayrım yapılması konusundaysa oldukça net. Ona göre, piyasaya uygun olmayan kötü projeler ve aşırı pazarlama veya Ponzi şemaları yoluyla kullanıcı edinenler kurtarılmamalı.

Kötü şirketleri devam ettirmeyin. Bırakın başarısız olsunlar. Başka daha iyi projelerin onların yerini almasına izin verin.

(Visited 123 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Geçtiğimiz hafta kripto piyasasında neler yaşandı?

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz