Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriBinance Coin (BNB)'nin Önemli Yükselişi

Binance Coin (BNB)’nin Önemli Yükselişi

Binance Coin (BNB)'nin Önemli Yükselişi

Binance Coin (BNB), piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi konumunda ve bu sıralamaya ulaşabilmek için geçen ay % 860’tan fazla yükseldi.

BNB, Binance tarafından indirimli alım satım ücretleri (komisyon) için bir hizmet tokeni olarak sunuldu. Ancak Eylül 2020’de Binance Smart Chain’in piyasaya sürülmesiyle birlikte DeFi alanında Ethereum ile ciddi bir potansiyel rakip haline geldi. 

Daha Fazlasını Oku: Binance Smart Chain, Ethereum Ağına Rakip Olabilir mi ?

Binance akıllı zincirinde faaliyet gösteren merkezi olmayan borsalar olan PancakeSwap ve Venus, Defistation’a göre toplam değerini hızla sırasıyla 3.4 milyar dolar ve 3.9 milyar dolara yükseltti. Buna karşılık, çok daha yerleşik UniSwap ve Aave sırasıyla 4.4 milyar dolar ve 3.4 milyar dolar seviyesinde duruyor.

Binance Smart Chain’deki TVL (Toplam Kilitli Değer), PancakeSwap’in ve Venus’ün sermayesinin neredeyse tamamı, Aave ve UniSwap’in iki yıldan fazla çalışmasına kıyasla geçtiğimiz dört ay içinde elde edilerek, yatırımcılara gerçekten çarpıcı bir veri sunuyor.

Geliştirme perspektifinden bakıldığında, Binance Smart Chain, Ethereum projeleriyle (% 100 EVM uyumlu bir blok zinciri olarak) kolayca entegre edilebilir. Bu nedenle, ERC-20 tabanlı verimli tarım stratejilerinin BSC’de kolayca uygulanabilmesi için sürekli bir potansiyel vardır. 

Binance Coin (BNB)'nin Önemli Yükselişi

Token fiyatında bu kadar hızlı bir artış olduğu için, birçok yatırımcı BNB’in gelecekteki fiyat beklentilerine şüpheyle bakıyor. Ancak Ethereum gas ücretleri, ortalama bir kullanıcının takas ve çiftçilik yapması için ne kadar uzun süre engelleyici bir şekilde yüksek kalırsa, Ethereum DeFi ekosisteminden Binance ekosistemine o kadar fazla sermaye akacak ve bu da BNB tokeninin fiyatı üzerinde muazzam bir yukarı yönlü baskı oluşturacaktır.

Daha Fazlasını Oku: DEFI : 26 ŞUBAT 2021 GENEL BAKIŞ

Pancake’de takas yapmak için BNB’nin ~ 0.20 dolar ücreti, takas ve UniSwap’te likidite sağlamak için gereken 50 dolardan çok daha düşüktür. Ethereum’un 171 milyar dolarlık piyasa değerine karşı BNB’nin 36 milyarlık piyasa değeri, Ethereum’a şimdilik daha uygun bir alternatif olmuş gibi görünüyor.

Binance Coin’in (BNB), ETH 2.0 Tepkisi Ne Olur ?

BNB yatırımcıları, Ethereum web sitesi yol haritasında vaat edilen çok daha düşük gas ücretleri ve daha az ağ tıkanıklığı sunan ETH 2.0’daki gelişmeler konusunda dikkatli olmalıdır.

ETH 2.0 bunu hemen gerçekleştirebilirse, Binance Coin, hem teknik açıdan hem de kamu bilgisi açısından ETH’nin DeFi alanına çok daha fazla yerleşmiş olması nedeniyle, muhtemelen tepki olarak fiyatta büyük bir kısa vadeli düşüş görebilir.

Binance, kripto veri sağlayıcılarına göre BNB’nin çoğunu elinde tuttuğu ve 21 onaylayıcı düğümün çoğunu kontrol ettiği için, BNB’nin daha merkezileştirilmiş yapısı da bir dezavantaj olarak görülebilir.

(Visited 13 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,141.47 4.55%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,799.92 6.08%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.543861 5.07%
solana
Solana (SOL) $ 43.22 7.43%
xrp
XRP (XRP) $ 0.38263 2.16%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.33 9.12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071054 2.87%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.54%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.79 11.32%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.67 10.90%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.21 3.41%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.83 4.35%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.372285 3.55%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.945679 3.63%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.66 11.35%