Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriBinance Coin (BNB) Piyasa Değeri 78 Milyar Dolara Ulaştı

Binance Coin (BNB) Piyasa Değeri 78 Milyar Dolara Ulaştı

Binance Coin (BNB) Piyasa Değeri 78 Milyar Dolara Ulaştı

2021, şimdiye kadar % 900’den fazla artış gösteren Binance Coin (BNB) için etkileyici bir yıl oldu.

BNB’nin büyümesinin başlıca nedenlerinden biri, Ethereum ağındaki tıkanıklık ve gas ücretlerinin yüksek olmasıydı. Bu mücadele devam ederken, Binance Smart Chain (BSC), hızla büyüyen merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün taleplerini karşılayan bir alternatif olarak ortaya çıktı.

Binance Coin (BNB) Piyasa Değeri 78 Milyar Dolara Ulaştı
Kaynak: AssetDash

BNB, 78 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştığında, Santander, Montreal Bank ve UBS gibi geleneksel bankaları geride bıraktı. Bu arada bazı analistler, Coinbase’in yaklaşmakta olan doğrudan listelemesinin (100 milyar dolarlık değerleme) tahmini değerine ve etkisine, BNB fiyat artışı için bir katalizör olarak işaret etti.

Analistler ayrıca Kraken ve Gemini gibi diğer ABD merkezli düzenlenmiş borsaların büyük olasılıkla Coinbase’in yolunu izleyeceğini ve bir hisse senedi teklifi yoluyla fon toplamaya çalışacağını düşünüyor.

BNB, Binance Değildir

BNB token, sahiplerine işlem ücretlerinde indirim sağlar ve Binance Launchpad token satışlarına katılmak isteyenler için gereklidir. BNB likidite kazandıkça, Binance borsasında diğer kripto para birimleri için de parite haline geldi.

Zamanla BSC ilgi gördükçe başka kullanımlar da ortaya çıktı. Örneğin; BNB, ağ ücretlerini karşılayabilir ve merkezi olmayan uygulamaları (dApps) ve oyunları içeren ekosistemde bir yardımcı program simgesi olarak hizmet verebilir hale geldi.

Periyodik olarak Binance, borsanın genel ticaret hacmine bağlı olarak dolaşımda olmayan bazı BNB tokenlerini yakar (yok eder). Yatırımcılar, yok edilen bu tokenlerin hiçbir zaman dolaşımdaki arza girmediğini anladıkça, bu stratejinin etkinliği zamanla ortadan kalktı.

BSC ağı, madencilere olan ihtiyacı veya pahalı işlem ücretlerini ortadan kaldıran bir Proof of Stake Authority kullanır. Platform, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumluluğunu korudu ve benzer bir token ve akıllı sözleşme yapısına sahip oldu.

Birçok tokenize (veya sabitlenmiş) kripto para birimi, Binance’in ağlarında ilgi kazanarak kullanıcıların madenci ücretlerini atlamasına izin verdi. Binance Smart Chain’in BEP-20 modelinin sağladığı bir diğer avantaj, PancakeSwap DEX ve Venus kredi platformu dahil olmak üzere geniş merkezi olmayan uygulamalar ağındaki stake etme ve farming yetenekleri olarak öne çıktı.

(Visited 18 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,856.00 2.42%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,971.37 1.51%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.516922 1.46%
solana
Solana (SOL) $ 48.70 0.33%
xrp
XRP (XRP) $ 0.406309 1.06%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.94 0.49%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.083951 1.96%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.51%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000186 20.58%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.72 1.62%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.06 0.47%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.56 2.74%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 68.87 0.60%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.407028 1.23%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.646327 1.50%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.77 0.61%