Pazar, Mayıs 22, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriBinance CEO'sundan Terra’ya şeffaf olma çağrısı

Binance CEO’sundan Terra’ya şeffaf olma çağrısı

Binance CEO'sundan Terra’ya şeffaf olma çağrısı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Terra’nın blok zincirini çatallama (fork) planının işe yaramayacağını çünkü bunun herhangi bir değer sağlamayacağını ifade etti. Ayrıca Terra’yı şeffaflığa davet etti.

CZ dünkü bir tweet‘inde şöyle yazdı:

Bu işe yaramayacak. Fork, yeni çatala herhangi bir değer kazandırmaz. Sadece, hüsnükuruntu.

CZ’nin tweet’i, Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’un geçtiğimiz haftaki çöküşünden sonra Terra için bir canlanma planı teklifinden bir gün sonra geldi. Terra kurucusu, Terra ağını çatallayarak yeni bir zincir oluşturarak paydaşlarına 1 milyar token dağıttı.

Kwon şöyle yazmıştı:

Terra topluluğu, kendisini ve geliştirici ekosistemini korumak için zinciri yeniden oluşturmalıdır.

Binance CEO’suna göreyse, coin basmak değer yaratmaz; sadece mevcut coin sahiplerini sulandırır. Teşvikler de sadece bir önyükleme mekanizmasıdır.

Binance CEO’su LFG’nin BTC’lerinin nerede olduğunu soruyor

Önce bu Bitcoin’lerin TÜMÜNÜN UST’yi geri almak için kullanılması gerekmez mi?

Luna Foundation Guard (LFG) 1,2 milyar dolardan fazla BTC rezervine dair henüz bir açıklama yapmadı. UST’yi desteklemek için 2 milyar dolardan fazla bitcoin rezervi biriktirilmiş ve 750 milyon dolarlık BTC kredisi sağlanmıştı. Gerisinin hesabıysa açık kaldı. Ayrıca, 9.658 BTC (288 milyon dolardan fazla) da açıklanmış değil. 

Binance CEO’su geçen hafta, Terra ekibinin TerraUSD (UST) ve Luna’nın (LUNA) çöküşünü ele alış biçiminden de oldukça hayal kırıklığına uğradığını belirtmişti.

UST, dolara karşı sabitini kaybettiğinde tokenlar çökmüş ve LUNA üzerinde inanılmaz bir baskı yaratmıştı. İki tokenin etkileşimli tasarlanma şekli nedeniyle, stabilcoinin sabitinin geri kazanılamaması, LUNA’da büyük bir arz artışıyla fiyat düşüşüne yol açmıştı.

Binance Labs, 2018 yılında 32 milyon dolarlık başlangıç fonlamasını yöneten Terraform Labs’ın ilk destekçileri arasındaydı. Diğer büyük yatırımcılar arasında Coinbase Ventures, Polychain Capital, Pantera Capital ve Hashed bulunuyor.

Zhao, Terra’nın şeffaf olması konusunda çağrı yaptı

Binance CEO’su yazım anında tekrar Twitter’ın başına geçti ve dolaşan bazı yanlış bilgileri düzelterek Terra ekibini şeffaf olmaya çağırdı:

Binance, Luna’nın fon toplamasının 2. turuna katılmadı ve herhangi bir UST elde etmedi. Binance Labs, 2018’de Terra’ya 3 milyon dolar yatırım yaptı. UST, ilk yatırımımızdan çok sonra geldi.

Bu konuda onlardan daha fazla şeffaflık görmek istiyorum. Daha fazla! Tüm fonların belirli zincir üstü işlemleri (txids) dahil. 3. taraf analizlerine güvenmek yeterli veya doğru değildir. Bu olması gereken ilk şeydi.

 

Başarısızlıklar olabilir/olacak. Ancak bunu yaptıklarında şeffaflık, hızlı iletişim ve topluma karşı sorumluluk sahibi olmak son derece önemlidir.

(Visited 300 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 30,027.00 1.93%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,015.53 1.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.536858 0.99%
solana
Solana (SOL) $ 51.60 2.77%
xrp
XRP (XRP) $ 0.417989 0.50%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.05 1.17%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.085955 0.30%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.14%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000184 63.03%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 31.36 5.60%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.27 2.73%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.37 0.85%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 71.35 1.75%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.438612 0.71%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.662587 1.46%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.19 3.85%