Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance CEO'su Yatırım Yapacağı Sektörü Açıkladı

Binance CEO’su Yatırım Yapacağı Sektörü Açıkladı

Binance CEO'su Yatırım Yapacağı Sektörü Açıkladı

Devam eden kripto ayı piyasası, işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance’in yatırım çılgınlığını durduramadı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, yeni bir Bloomberg röportajında, şirketinin çeşitli yatırımlara bu yıl 1 milyar dolardan fazla harcayabileceğini söyledi.

Borsanın 2022’de 67 farklı projeye 325 milyon dolar ve Forbes’a 200 milyon dolar harcadığı biliniyor. Dünyanın en büyük kripto borsası, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması için 500 milyon dolar taahhüt etmişti.

Zhao, Bloomberg’e, zor durumdaki kripto borç platformlarını satın almakla ilgilenmediğini söyledi.

Son aylarda pek çok borç verene baktık çünkü tüm sorunların olduğu yer orası. Birçoğu, sadece bir kullanıcının parasını alıp başkasına veriyorlar. Çok fazla içsel değeri yok. Bu durumda, ne elde edilecek? İnsanların kullandığı gerçek ürünleri görmek istiyoruz.

CEO’ya göre şirket, değiştirilemez token’lar (NFT) ile daha fazla ilgileniyor.

DeFi çalışıyor. NFT’ler, maymun resimleri satmaktan çok daha fazlasıdır. NFT kullanım durumları büyük ölçüde iyi oluşturulmadı. Bu teknolojinin devam edeceğini düşünüyorum.

Zhao, ayı piyasasına rağmen Binance’in bu yıl hala karlı olduğunu iddia etti.

BNB Chain Durduruldu

Borsa, BNB Chain’deki işlemleri durdurdu. Binance’in köprüsünden yaklaşık 570 milyon dolar değerinde kripto para çalındı.

Durdurma, likidite havuzundan herhangi bir fon boşalmasını önlemek amacıyla yapıldı. Bir blok zinciri güvenlik firması olan Slowmist’e göre istismar sonucunda Ethereum, Polygon, BNB Chain, Avalanche, Fantom, Arbitrum ve Optimism dahil olmak üzere 570 milyon doların üzerinde dijital varlık çalındı. Bilgisayar korsanları, varlıkları köprüler aracılığıyla daha güvenli blok zincirlerine taşımaya başladı.

(Visited 122 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Huobi hacklendi: Justin Sun'un hack açıklaması

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz