Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance CEO'su Suçlamalara Yanıt Verdi

Binance CEO’su Suçlamalara Yanıt Verdi

Binance CEO'su Suçlamalara Yanıt Verdi

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto borsasının itibarına yönelik saldırılar olduğunu söyleyerek gerekli açıklamalarda bulundu.

Çinli-Kanadalı milyarder, yeni bir blog gönderisinde, Binance’in onu Çin ve Çin hükümetiyle belirsiz bir şekilde ilişkilendirmek için birçok girişime maruz kaldığını söyledi.

Şirketler hukuku veya şirketlerin nasıl çalıştığı hakkında temel bilgilere sahip olan herkes şunu anlayacaktır: Binance hiçbir zaman Çin’de var olmadı. Kültürel olarak da Çinli bir şirket gibi çalışmıyoruz. Fransa, İspanya, İtalya, BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) ve Bahreyn dahil olmak üzere birçok ülkede yan kuruluşlarımız var. Ancak Çin’de herhangi bir tüzel kişiliğimiz yok ve böyle bir planımız da yok. Bugün bu gerçeklerle öne çıkmamızın kritik olduğuna inanıyorum.

 

Binance’in bugün karşı karşıya olduğu en büyük zorluk, bizim ve diğer tüm offshore borsalarının Çin’de bir suç örgütü olarak lanse edilmiş olmamızdır. Aynı zamanda, Batı’daki muhalefetimiz bizi bir ‘Çinli şirket’ olarak resmetmek istiyor.

 

Çıkarım, etnik olarak Çinli çalışanlarımız olduğu ve belki de etnik olarak Çinli olduğum için gizlice Çin hükümetinin yanında olduğumuzdur. Sektörümüzden nefret eden özel ilgi alanları, medya ve hatta politika yapıcılar için kolay bir hedefiz.

 

Bu açıkça doğru değil.

CZ ayrıca, yabancı olduğu için bir mülk satın alırken yüzde 25 daha yüksek oranda vergi almak ve hükümet politikaları nedeniyle önceki bir girişimi kapatmak zorunda kalmak da dahil olmak üzere Çin hükümetiyle kendi anlaşmazlıkları olduğunu da sözlerine ekledi.

Borsanın CEO’su, şirketin iş modelinin diğer büyük firmalara göre alışılmışın dışında görünse de, kripto kadar yeni ve hızlı büyüyen bir sektörde, bir firmayı geleneksel bir şekilde yönetmenin zor olabileceğinden bahsediyor.

Dünyadaki en büyük kripto borsası ve Web 3.0 şirketiyiz. Bununla birlikte, büyük bir sorumluluk hissediyoruz ve ek incelemelerle karşı karşıya kalıyoruz. Ancak, sektörümüzün henüz emekleme aşamasında olduğunu hatırlamak önemlidir.

 

Şirketimiz hızlı bir şekilde başlangıçtan Fortune 100’e girdiğinde, ertesi gün 1.000 deneyimli yönetici, modernize edilmiş süreçler ve aniden iki yüz yıllık, yerleşik bir finans kurumu gibi faaliyet gösterecek teknolojilerle kimse ofisimize gelmedi. Zamanla Çabaladık ve sıfırdan bu hale geldik.

 

Diğer tüm kripto borsaları gibi personel sayımızı artırmak ve sistemlerimizi endüstrinin büyümesine uyacak şekilde olgunlaştırmak kariyerimin en büyük zorluğu oldu. Bu benim şimdiye kadar benimsediğim ve büyük yatırımlar yaptığım bir şey.

(Visited 127 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  EigenLayer airdrop etkinliği ne zaman? EigenLayer nedir, nasıl çalışır?

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz