Binance CEO’su hakkında” Interpol Kırmızı Bülteni” söylentisiyle BNB fiyatı düştü! CZ FUD’u yalanladı

0
26

Binance, kırmızı bülten

Binance ve CEO’su CZ geçtiğimiz hafta ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu tarafından yasaları “kasıtlı olarak ihlal ettikleri” suçlamasıyla dava edilmişlerdi.

BNB tokeni, Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ) için Interpol Kırmızı Bülteni çıkarıldığına dair doğrulanmamış bir söylentinin yayılmasıyla bu gece hızla yüzde 3’ten fazla düştü.

Kripto topluluğu tarafından takip edilen Twitter kullanıcılarından olan Cobie’den gelen şifreli bir mesajda “CZ için Interpol Kırmızı Bülteni” çıkartıldığı yazıyordu. Mesaj, Bitcoin de dahil olmak üzere birçok kripto para birimini koruyan şifrelemenin aynısı olan SHA-256 hash işlevi kullanılarak şifrelenmiş bir dizi harf ve rakamla tweetlendi.

Söylenti, Binance ve CZ’nin ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu tarafından ABD yasalarını “kasten ihlal” suçlamasıyla dava edilmesinden günler sonra geldi.

Dava, yaklaşan bir ABD Adalet Bakanlığı davasının ve olası cezai suçlamaların yakında geleceğine dair endişelere neden oldu.

BNB fiyatı, söylentiyi takip eden dakikalarda yaklaşık yüzde 4 düştü ve yazım zamanında son 24 saat içinde % 1,5 düştü. Bununla birlikte Bitcoin mütevazı bir darbe aldı ve %1’e yakın  düşerek 27.877 dolara geriledi.

Sonraki saatlerde Binance CEO’su söylentinin asılsız olduğunu, FUD’lara itibar edilmemesini söyledi.

 

(Visited 26 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ünlü fenomen XRP yatırımcılarını heyecanladırabilecek bir yorumda bulundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz