Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance CEO'su CZ: 'Kimse Bitcoin'i Kapatamaz!'

Binance CEO’su CZ: ‘Kimse Bitcoin’i Kapatamaz!’

binance, cz, bitcoin, bnb, bsc

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’nin Ceo’su CZ Coindesk’te katıldığı bir sanal konferansta önemli açıklamalarda bulundu.

Bitcoin ile ilgili olarak onun temelindeki blockchain teknolojisinin yok edilmesinin imkansız olduğunu ifade eden CZ, hükümetler ve düzenleyicilerin, blockchain teknolojisini ve kripto para birimlerini benimsemesi gerektiği ifadelerini kullandı.

Zhao, Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle mücadele etmenin, e-ticaret devi Amazon’un 1990’ların başında yarattığı internet iş modelini reddetmeye benzediğini söyledi. Ayrıca kripto para birimlerinin geleneksel finansı veya devlet destekli fiat para birimlerini ortadan kaldırmak için değil, daha fazla “para özgürlüğü” sağlamak için ortaya çıktığını sözlerine ekledi.

Öte yandan hacim bazında en büyük kripto para borsası olan Binance, son dönemde artan düzenleyici incelemelerle de karşı karşıya. Sadece ABD’deki düzenleyiciler değil, dünyanın dört bir yanındaki devlet kurumları, belirli bir ülke veya bölgede genel merkezi olmadığını iddia eden Binance’ın ticari operasyonları hakkında bazı soru işaretlerine sahipler.

Zhao, şirketinin herhangi bir hükümete veya ülkeye karşı savaşma niyetinde olmadığını ve Binance’in nasıl çalıştığına dair şüphelerin muhtemelen düzenleyici netlik eksikliğinden kaynaklandığını belirtiyor.

“Hükümetlere karşı gelmiyoruz. Düzenleyicilerin veya kuralların çok net olmadığı zamanlar vardır. Hala dünyanın birçok yerinde bu konuda eksikler mevcut ve bazı gri alanlar bulunuyor. Ancak [biz] birlikte deneyip birlikte çalışmalı ve bunu çözmeliyiz.”

Binance’ın yolu

Binance, merkezi olmayan finans (DeFi), değiştirilemez tokenler (NFT’ler) veya tokenize edilmiş gerçek dünya varlıkları olsun, neredeyse her moda kripto yeniliğine büyük ölçüde dahil olmasına rağmen, Zhao’nun açıklamalarından şirketi için net bir stratejisinin olmadığı anlaşılıyor.

Bu konu hakkında Zhao, “Ne olacağını, hangisinin ateşli olacağını, hangisinin benimseneceğini tahmin edecek kadar akıllı değilim,” ifadelerini kullanıyor.

Zhao’nun, Binance Smart Chain (BSC) gibi “büyük” olarak adlandırdığı projeye eleştiriler son dönemde artmış durumda.

İlginizi çekebilir:  AntPool yanlışlıkla ödenen 3 milyon dolarlık işlem ücretini iade ediyor

Bazı çevreler DeFi tarihindeki en büyük parasal istismarlardan bazıları da dahil olmak üzere, artan sayıdaki saldırıların sorumluluğunun Binance’a ait olduğunu ve istismarların sorumluluğunu alması gerektiğini söylüyor. Zhao ise bu konu hakkında şunları söylüyor:

“Binance Akıllı Zincir bağımsız bir blok zinciridir ve onun üzerinde kontrolümüz bulunmuyor. Oradaki projeler çok bağımsız ilerliyor. Onlarla konuşursam, benimle konuşurlar. Ama onlarla hiç konuşmuyorum.”

Ancak Zhao, Binance coin’in (BNB), BSC’yi destekleyen yerel kripto olduğu için kendisinin ve şirketinin BSC’nin başarısından yararlandığını belirtiyor. Hem Zhao hem de Binance, BNB’nin büyük sahipleri olmaya devam ediyor.

(Visited 187 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz