Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriBiden yönetimi düğmeye bastı: Kripto paralarla ilgili yürütme emri haftaya çıkartılıyor

Biden yönetimi düğmeye bastı: Kripto paralarla ilgili yürütme emri haftaya çıkartılıyor

ABD Başkanı kripto paraların düzenlenmesi konusunda artık acele ediyor

Biden yönetimi düğmeye bastı: Kripto paralarla ilgili yürütme emri haftaya çıkartılıyor

Biden’ın önümüzdeki hafta, bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) incelemek ve kripto paraları düzenlemek için bir strateji geliştirmeye yönlendiren bir yürütme emri çıkarması bekleniyor.

Yürütme emriyle ABD kurumları harekete geçecek

Konuyla ilgili bir yetkiliye göre, gelecek direktif bir CBDC çalışması yaptıracak ve Hazine, Devlet, Adalet ve İç Güvenlik Bakanlıkları da dahil olmak üzere kurumlardan paranın geleceği hakkında bir rapor hazırlamasını isteyecek ve ödeme sistemleri.

Bilim ve Teknoloji Ofisi Politikası Direktörü, CBDC sistemini desteklemek için nelerin gerekli olacağı hakkında teknik bir değerlendirme yapacak.

Sisteme yönelik riskleri izlemek için Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nden (FSOC), kriptolardan kaynaklanan finansal istikrar konularını incelemesi istenecek. Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, FSOC’yi stabilcoinlerin sistemik risklerini araştırmakla görevlendirdi.

Bu arada, Başsavcıdan FTC ve Tüketici Mali Koruma Bürosu ile birlikte, dijital varlıkların büyümesinin piyasadaki rekabet üzerinde ne gibi bir etkisi olabileceğini incelemesi istenecek. SEC, CFTC ve Federal Rezerv, FDIC ve OCC’nin yetki alanlarındaki koruma önlemlerini değerlendirmesi bekleniyor.

Emir bunun dışında tüketiciler, yatırımcılar ve işletmeleri korumaya yönelik önlemleri de inceleyecek.

FTC Başkanı ve CFPB Direktöründen de dijital varlıklar için olası mahremiyet sorunlarına bakması istenecek.

Bilim ve Teknoloji Ofisi politikası, blockchain teknolojisi hakkında 180 gün içinde, DLT ve bunun çevre üzerindeki etkisi ile ilgili 545 gün içinde başkana bir rapor sunacak.

Hükümet bunun dışında kripto kurallarını standart hale getirmek için diğer ülkelerle koordinasyonu da değerlendirecek. Dışişleri, Hazine, Ticaret bakanlıkları ve USAID, dijital varlıkların benimsenmesini geliştirmek ve kuralları standartlaştırmak için uluslararası bir forumda yabancı kurumlarla etkileşim için bir çerçeve oluşturmak için çalışacak.

Biden yönetimi kripto paralar için FBI’da birim oluşturdu

Ayrıca yönetim, FBI’ın deneyimli bir siber suçlar savcısının yönettiği bir kripto birimi oluşturmasıyla, sektörü düzenlemek için geniş kapsamlı bir çaba içinde.

08D901BE 2733 490F 9CF5 C1B8F80CF6FB

ABD Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco, FBI’ın yeni bir ekip oluşturarak dijital varlıklardaki yaptırımlar konusunda çabalarını artıracaklarını duyurdu.

Bugün Münih Siber Güvenlik Konferansı’nda konuşan Monaco, FBI’ın Sanal Varlık Sömürü Birimi adı verilen “kripto para birimine adanmış özel bir ekip” oluşturduğunu söyledi.

Birim, kripto uzmanlarıyla, yasadışı fonları izlemek ve ele geçirmek için kullanılabilecek blockchain analizi araçlarına sahip olacak.

(Visited 281 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,856.00 2.42%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,971.37 1.51%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.516922 1.46%
solana
Solana (SOL) $ 48.70 0.33%
xrp
XRP (XRP) $ 0.406309 1.06%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.94 0.49%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.083951 1.96%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.51%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000186 20.58%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.72 1.62%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.06 0.47%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.56 2.74%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 68.87 0.60%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.407028 1.23%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.646327 1.50%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.77 0.61%