Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriABD Başkanı Biden imzayı attı, kripto paralar sert düştü!

ABD Başkanı Biden imzayı attı, kripto paralar sert düştü!

Bitcoin fiyatı, BTC, Bitcoin

Hem Amerika Birleşik Devletleri Senatosu hem de Temsilciler Meclisi tarafından aylarca süren incelemeden sonra, birçok kripto savunucusu tarafından eleştirilen altyapı tasarısı artık resmi olarak ülkenin kanunu haline geldi.

Pazartesi günü Beyaz Saray önünde düzenlenen törende Başkan Joe Biden , gazeteciler, milletvekilleri ve sendika işçilerinden oluşan bir grup önünde 1 trilyon dolarlık altyapı tasarısını imzaladı. İki partili yasa yollar, köprüler, internet erişimi, güneş panelleri, elektrikli araç şarj istasyonları ve diğer büyük altyapı projeleri için fon sağlamayı amaçlarken, kripto paralarla ilgili maddeleri de içeriyor.

Yasa, kripto para birimlerini kullanan işletmelere daha sıkı kurallar uygulayacak ve brokerlar için raporlama gereksinimlerini genişletecek. Tasarı, ileriye dönük olarak 10.000 doları aşan dijital varlık işlemlerinin İç Gelir Servisi’ne (IRS) bildirilmesini zorunlu kılıyor.

Bu arada Senatör Pat Tomney twitter hesabından yaptığı açıklamada kripto para ekonomisini tehdit eden bu yasayı eleştirerek desteklemediğini ifade etti.

Yasada kripto paralarla ilgili yapılan geniş tanım ve IRS raporlama zorunluluğu madencileri de endişelendirdi. Bitcoin bu gelişme ile 60.322 dolara, Ethereum ise 4.252 dolara kadar geriledi.

Toplam kripto piyasası ise geçtiğimiz hafta ulaştığı 3 trilyon dolarlık zirvesinden yaklaşık %4 düşerek 2,6 trilyon dolara geldi. Bu arada analistler mevcut düşüşe rağmen piyasada hala boğa piyasası görünümüne dair tahminlerini koruyorlar.

(Visited 1.447 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,441.28 1.69%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,847.39 2.50%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.539719 3.74%
solana
Solana (SOL) $ 40.97 5.35%
xrp
XRP (XRP) $ 0.375997 1.27%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.46 4.63%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081171 3.83%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 5.99%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 25.86 5.73%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.17 3.84%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.05 3.86%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.89 2.16%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.34362 3.83%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.896996 4.35%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.14 2.75%