Pazartesi, Ocak 17, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriBeyaz Saray: G7 kripto para sorununun üstesinden gelmeli!

Beyaz Saray: G7 kripto para sorununun üstesinden gelmeli!

btc, fidye, kripto, abd

Bugün yapılan Beyaz Saray basın toplantısında, Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, fidye yazılımlara ilişkin artan endişelere ve son haftalarda yüksek profilli şirketlere ve kamu altyapısına yönelik giderek artan görünür saldırılara değindi.

Özellikle, yaklaşmakta olan G7 Zirvesi için fidye yazılımı hedefleriyle ilgili bir soruya yanıt olarak Sullivan, yönetimin “bir dizi kritik alanı kapsayan bir eylem planını başlatmasını” umduğunu söyledi.”

Sullivan’ın belirlediği bu alanlardan biri, “bu fidye yazılımı saldırılarının nasıl gerçekleştirildiği ve merkezinde yer alan kripto para birimi sorunuyla nasıl başa çıkılacağı” idi.

Sullivan, Beyaz Saray’ın çeşitli üyelerinin son haftalarda yaptığı yorumları yineleyerek, fidye yazılımlarının bir ulusal güvenlik önceliği olduğunu ifade etti.

Colonial Boru Hattı’nın geçen ay geçici olarak kapatılması ve et üreticisi JBS’ye yapılan daha yakın tarihli saldırı, fidye yazılımlarını küresel sahnenin merkezine getirdi. Yönetim özellikle Rus siber suç örgütlerini suçluyor.

Sullivan’ın bugünkü yorumları, artan gerilimler ve bu suç gruplarının en azından Rus hükümetinin sessiz rızasıyla faaliyet gösterdiğine dair kapsayıcı şüpheler arasında Başkan Biden’ın Başkan Putin ile görüşmesinin hemen ardından geldi.

(Visited 202 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 42,912.00 0.51%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,327.69 0.14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 495.37 0.22%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.40 6.57%
solana
Solana (SOL) $ 146.56 1.00%
xrp
XRP (XRP) $ 0.776656 0.26%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 27.49 2.65%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.176927 3.77%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00003 1.89%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 86.35 0.37%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 91.80 1.83%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 25.36 0.58%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 17.73 7.14%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 145.88 1.18%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.41 2.44%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.40 1.63%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 79.77 5.14%