Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriBeş Güney Koreliden Biri Kripto Yatırımı Yapıyor! Peki Bunlar Hangi Altcoin'ler?

Beş Güney Koreliden Biri Kripto Yatırımı Yapıyor! Peki Bunlar Hangi Altcoin’ler?

Beş Güney Koreliden Biri Kripto Yatırımı Yapıyor Peki Bunlar Hangi Altcoin'ler

Yapılan yeni bir anket, FTX çöküşüne ve küresel piyasalardaki gerilemeye rağmen, beş Güney Koreliden birinin hala kripto yatırımı yaptığını ortaya çıkardı.

Consumer Insight tarafından bu ay ülke çapında yatırımcılar arasında bir anket düzenlendi. 20-69 yaşları arasında 2.000 kişiyle gerçekleştirilen ankette, yanıt verenlerin %18.2’si, şu anda kripto ticaretine devam ettiklerini söyledi.

Ayrıca ankete katılanlar, trade yapmaya hazırlanırken kriptoları HODL ettiklerini de bildirdi.

Katılımcıların Tercihi BTC, ETH, XRP ve DOGE

Kripto trader’ları arasında %46.1’lik bir oranla bir numaralı tercih Bitcoin (BTC) oldu. Ethereum (ETH) %25.9 ile BTC’yi ikinci sırada takip ederken, XRP, %24.5 ile lider altcoin’in hemen arkasında yer aldı.

Katılımcıların neredeyse %17’si ise lider meme coin Dogecoin (DOGE) ile trade yapmayı tercih ettiğini belirtti.

Katılımcıların %10’undan biraz daha fazlası, geçmişte kripto ticaretiyle uğraştıklarını, ancak şu anda herhangi bir kriptoya sahip olmadıklarını belirtti. %72’si ise hiçbir zaman herhangi bir kripto parayı satın almadıklarını söyledi.

Kripto ticareti yaptığını belirtenlerin dörtte birinden fazlası 30’lu yaşlarında, %23’ü ise 40-49 yaşlarındaydı. %20’sinden biraz azı ise 20’li yaşlardaydı.

Neredeyse 10 kişiden 6’sı, kriptolara ve trade işlemlerine 746 dolardan az harcadıklarını söyledi. %12’si ise 7.460 dolardan fazla harcadıklarını bildirdi.

Güney Koreli Kripto Trader’ları İçin İşler Her Zamanki Gibi mi?

Güney Kore borsaları şimdiye kadar FTX’in çöküşünden nispeten zarar görmeden çıktı. Ülkenin en büyük kripto borsalarında likidite sorunları bildirilmedi. Sadece Gopax, Genesis ile bir ortaklık anlaşması nedeniyle zarar gördü.

10 Kasım‘daki kısa süreli bir alım satım zirvesi dışında, pek çok yerli trader’ın, Upbit ve en yakın rakibi Bithumb gibi platformlarda kripto para alıp satmaya devam ettiği görülüyor.

(Visited 189 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Mahkeme celbi gelince, SushiSwap (SUSHI) fiyatı düştü

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel