Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriBankacılık sektöründe yaşanan çöküş kriptoyu güçlendiriyor

Bankacılık sektöründe yaşanan çöküş kriptoyu güçlendiriyor

Bankacılık sektöründe yaşanan çöküş kriptoyu güçlendiriyor

Chainlink (LINK) kurucusu Sergey Nazarov, bankacılık sektöründeki başarısızlıklar ve bunun sonucunda insanların geleneksel finansal sistemden duyduğu hayal kırıklığı, kripto paraların kitlesel olarak benimsenmesine yol açabileceğini söyledi.

Nazarov, yeni bir röportajda, önümüzdeki on yıl içinde kripto ve blockchain için gerçekleşebilecek iki olası senaryo gördüğünü ifade etti.

Ünlü CEO’nun kripto ekosistemi hakkında öngörüleri

Birinci senaryo, endüstrinin ve teknolojinin aynı hızda büyümeye devam ettiği ve mevcut finansal sistemin değer kaybetmeye başladığı yavaş bir durumu barındırıyor.

Nazarov’un ikinci senaryosu ise eski sistemin hızla çöküşünün milyonlarca insanı finansal sıkıntıya soktuğu ve onları doğrulanabilir, kriptografik para sistemlerinin faydalarını anlamaya zorladığı hızlı bir durumu betimledi.

“Hızlı durumda, daha fazla Silikon Vadisi Bankası, daha fazla Credit Suisse tipi başarısızlık, hükümet müdahalesiyle bastırılamayan ve toplum için önemli mali sıkıntılara, ciddi siyasi gerginliklere ve önemli siyasi gerilimlere yol açabilecek daha büyük anıtsal başarısızlıklar yaşanabilir. Çünkü sistem, temel vaatleri yeterince desteklenmiyor.

Bu vaatlerin yeterince desteklenmeden gerçekleşmesi, acı verici bir şekilde farkındalığa yol açar. Eğer gerçekleşirse ve hükümetlerin kontrol edemediği bir şekilde gerçekleşirse, insanlar kendi değerlerinin var olduğu sistemlerin kırılganlığını fark ederler. Bu, ekonomik yaşamlarının temelinde bulunan sistemlerdir. Bu noktada, kriptografik olarak güvence altına alınmış bir dünya ve doğrulanabilir bir web son derece çekici hale gelir.”

Nazarov’a göre, kripto sektörü 200 milyar doları geçip 10 trilyon dolarlık bir piyasa değerine doğru ilerliyor.

(Visited 13 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz