Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBank of America'dan HODL Stratejisi Yorumu

Bank of America’dan HODL Stratejisi Yorumu

Bank of America HODL Stratejisine Ne Dedi?

Finans piyasalarına yatırım yapmak söz konusu olduğunda, panik satışı genellikle kaçırılan fırsatlara yol açar ve düşüşü beklemek, belirli bir varlığa sahip olmak için sizi en kazançlı günlerden mahrum bırakabilir. Bunlar, Bank of America tarafından yürütülen S&P 500 Endeksi’nin kapsamlı bir çalışmasının genel çıkarımlarıdır.

Bank of America stratejistleri, 1930’a kadar giden verileri kullanarak, temel bir elde tutma stratejisinin toplam % 17,715 getiri sağlayacağını buldu. Öte yandan, yatırımcılar piyasayı zamanlamaya çalışırlarsa, en iyi işlem günlerini kaçırabilirler. Her on yılda S&P 500’ün en iyi işlem günlerinden sadece on tanesini kaçırmak, toplam getiriyi yalnızca %28’e düşürüyor.

Birçok yatırımcı için, özellikle deneyimsiz olanlar için, doğal dürtü, büyük bir düşüşün ardından satış yapmaktır. Ancak Bank of America, piyasanın en iyi günlerinin genellikle en kötü düşüşleri takip ettiğini keşfetti. Düşüşte panik satış, yatırımcıların en iyi günleri kaçırmasına neden olabilir.

Bankanın ABD hisse senedi ve kantitatif strateji başkanı Savita Subramanian şunları açıkladı :

“Çalkantılı zamanlarda yatırımın kalması, ayı piyasalarından sonraki kayıpların telafi edilmesine yardımcı olabilir. Bir ayı piyasasından sonra kayıpları telafi etmek ortalama olarak yaklaşık 1.100 işlem günü sürer.”

cnbcrapor
Bu tablo, yatırımcıların neden asla borsayı zamanlamaya çalışmaması gerektiğini gösteriyor.
Kaynak: CNBC

Kripto para yatırımcıları ve özellikle Bitcoin ( BTC ) sahiplerinin düşük zaman tercihine sahip oldukları biliniyor. Endüstri verileri rutin olarak, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının % 60’ından fazlasının bir yıl veya daha uzun bir süre içinde hareket etmediğini gösteriyor. Bu da dijital varlığa olan artan inancı yansıtıyor. En son fiyat artışında bile, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yalnızca % 36’sı son altı ayda hareket etti.

2013 yılında bitcointalk Forumunda ortaya çıkan bir meme için HODLers olarak adlandırılan tecrübeli kripto sahipleri, bir kullanıcının BTC’ye atıfta bulunan “hold” kelimesini yanlış yazmasıyla, pazarın zamanlamasının uzun vadede onlara pahalıya mal olabileceği gerçeğine uyum sağladı.

Hisse senetleri gibi, Bitcoin’in günlük en iyi on işlem günü, kazancının önemli bir kısmından sorumlu. 2017 boğa piyasasında, BTC fiyatı yılın en iyi on gününde inanılmaz bir performansla %1.136 yükseldi.

Bazı girişimciler, yatırımcıların duygularını yönetmelerine yardımcı olmak için yapay zeka ve makine öğreniminde yenilikler uygulamaya çalıştı. Yatırımcıların FOMO’yu ve paniği tahmin etmesine ve önlemesine yardımcı olmak için oluşturulmuş bir tarayıcı uzantısı olan Stok Kartları buna bir örnektir.

Bitcoin’in uzun vadeli yatırımcıları, HODL stratejisinin ödüllerini alıyor. Nitekim 2021 yılı rallisi şimdiden binlerce BTC milyoneri oluşturdu.

İlginizi çekebilir: Microsoft, ION’u Başlattığını Duyurdu

(Visited 16 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 20,346.00 2.17%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,162.37 2.59%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.475585 1.83%
solana
Solana (SOL) $ 36.14 5.83%
xrp
XRP (XRP) $ 0.341576 3.31%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.49 3.34%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.067963 5.34%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 6.31%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 18.82 3.34%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.44 1.74%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.08 4.74%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 53.51 4.03%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.316293 3.34%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.513543 3.03%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.50 5.62%